Nelegální stáčírna alkoholu, kterou odhalili policisté v usedlosti nedaleko Plesné na Chebsku, skrývala mnoho padělků. Kriminalisté už dva zadržené cizince obvinili z krácení daní a poplatků. Třetího pustili na svobodu. Varující na celém případu je fakt, že padělky byly velice zdařilé.

Policisté v zemědělské usedlosti našli zařízení ke stáčení alkoholu, etikety, různě velké prázdné lahve, uzávěry a téměř sto tisíc kolků.

„Celkem bylo na místě zjištěno osm různých druhů napodobenin originálních značek alkoholu," uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.
Přes tisíc litrů alkoholu také zjistili kriminalisté v různých lahvích, které byly již  zabalené a připravené k distribuci. Také se našlo několik set litrů lihu neznámého původu v plastových barelech.

„V lahvích, které byly připravené k distribuci, ani v plastových barelech neprokázala expertiza přítomnost metylalkoholu," upřesnila mluvčí Böhmová.
Také ze zajištěných kolků vybrali policisté vzorek, který poslali k expertize. Ta prokázala, že se jednalo o velmi zdařilé padělky. Zbytek kolků nechají policisté ověřit také.
Dva ze tří Vietnamců, které kriminalisté na místě zadrželi, už byli obviněni z krácení daně a poplatků. Nyní čekají na rozhodnutí soudu o případné vazbě. Třetího zadrženého policisté propustili, jelikož mu nebyla prokázána trestná činnost.

Jak policisté objevili nelegální stáčírnu čtěte zde.