„Vyrostl bohužel velmi blízko obytného domu, který začal ohrožovat okolí. Samotnému stromu nedostatek prostoru už také nesvědčil. Na podzim bylo rozhodnuto o jeho pokáceni, vedení města využilo této skutečnosti a strom tak bude letošním symbolem františkolázeňských Vánoc," říká starosta Františkových Lázní Jan Kuchař

Podle tradice proběhne rozsvícení první adventní neděli 28. listopadu v 17 hodin. „Prozatím počítáme s plánovaným programem, samozřejmě v rámci všech vládních nařízení, a věřím, že se na tom v průběhu příštího týdne nic zásadního nezmění," sděluje.

Program bude plný hudby. Zazpívat přijede i Petra Černocká. Akce se uskuteční v altánu u Františkova pramene. Organizátoři už teď ale také chystají silvestrovský program, který se bude odvíjet podle pandemické situace. „Věřím, že letos o Silvestra na Národní třídě nepřijdeme a že si užijeme příchod nového roku s oslavou tak, jak se patří, ale samozřejmě musíme být opatrní ohledně pandemie,“ uvádí Arnošt Němec, ředitel Divadla Boženy Němcové ve Františkových Lázních. Pro všechny, kteří mají zájem přijít 31. prosince večer k fontáně, bude připravený Silvestr s Koalou. "Jak už sám název napovídá, hlavním hostem bude skupina Koala doplněná DJ Miro Novým. Samozřejmě nebude chybět ani občerstvení, přípitek či ohňostroj,“ uzavírá Arnošt Němec.