Když někde chytnou strážníci člověka, který dělá nepořádek, přímo při činu, je to jednoduché. Jak ale zjistit, kdo naházel odpadky do dvorního traktu v Chebu, když chybí jakýkoliv svědek?

V prvním případě vyjížděli chebští městští policisté na oznámení obyvatel Americké ulice. Kdosi tam vynášel odpadky na místo, které k tomu nebylo určené.

„Hlídka městské policie na místě zastihla dva muže. Událost zadokumentovala a postoupila ji do správního řízení. Tam oběma výtečníkům hrozí pokuta do 50 tisíc korun,“ informoval velitel hlídkové služby Stanislav Makovička.

„Navíc museli oba muži odložený odpad uklidit,“ dodal. Ve druhém případě se na redakci obrátila Štěpánka Dvořáková provozující na náměstí Krále Jiřího čarodějnický obchod. „Za dveřmi do dvora je neuvěřitelný nepořádek. Bojím se, aby se tu neobjevily krysy. Když přijdou němečtí turisté a chtějí se podívat, jak to vypadá vzadu, úplně se stydím,“ poznamenala.

Haldy odpadků se povalují po celém dvoře, který je přístupný ze Školní ulice. Býval tu sice kontejner, ale ten zmizel. Mluvčí chebské radnice Martina Kuželová, kterou Deník oslovil, předala podnět odboru životního prostředí MÚ Cheb.