Policisté ihasiči od časného rána pátrají vDolním Žandově a jeho okolí po pohřešované dvacetileté Monice Ďuričové zChebu.

Dívka se ztratila dvě a půl hodiny po sobotní (16. února) půlnoci. Od pěti hodin ráno po ní pátrali policisté ihasiči. Kolem osmé hodiny ranní jim přiletěl na pomoc ivrtulník stermovizí. Ten prohledal obec a její široké okolí od Lázní Kynžvartu až kJesenické přehradě. Bohužel bezvýsledně.

„Monika Ďuričová pomáhala obsluhovat na hasičském plese, který se konal vsobotu,“ uvedla Ludmila Zábranová zObecního úřadu vDolním Žandově.

Podle hlášení obecního rozhlasu, které vranních hodinách vyburcovalo celou obec, je dívka spoře oděná a bosá. Noční teploty přitom klesly až na – 10stupňů Celsia.

Podle zatím dostupných informací dívka na plese vypomáhala pouze mimořádně. Dvě hodiny po půlnoci ji pořadatelé odvedli vyspat se do hasičské zbrojnice. Údajně to přehnala s konzumací alkoholu. Z hasičské zbrojnice ale beze stopy zmizela.

Drama skončilo po dlouhých deseti hodinách, kdy celé Chebsko trnulo v obavách.

"Pohřešovaná dívka přespala u náhodného známého. Ten zjistil ve 12.15 hodin, že je po dívce vyhlášeno pátrání a uvědomil policii," informovala západočeská policejní mluvčí Martina Kohoutová.