VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Závěr školního roku v Dolním Žandově patřil Akademii, kterou si děti připravily

Dolní Žandov - Žandovští školáci obhájili vítězství z lonského ročníku meziškolní olympiády

1.7.2008
SDÍLEJ:

Meziškolní olympiádaFoto: Foto: Archív Základní školy v Dolním Žandově

S odcházejícím školním rokem nás na konci června na školách vždy čeká loučení s odcházejícími žáky deváté třídy. Na některých školách se jedná o ceremoniál smutný, jinde veselý a někde tuto událost přechází s mlčením. Nikoliv na ZŠ Dolní Žandov. Slavnostní vyřazení žáků deváté třídy bylo na naší škole doprovázeno Akademií. Jedná se o tradiční a velmi oblíbenou kulturní akci, na níž si žáci jednotlivých tříd dlouho dopředu připravují něco, čím by se před ostatními předvedli. Žáci jedné třídy cvičí zpěv, jiná třída nacvičuje divadelní představení, recitaci, tanec. Vše je pak předvedeno na sále před rodiči, příbuznými a přáteli.

V letošním roce se Akademie konala v pátek 20. června. Byla zahájena v 16 hodin slavnostním nástupem a vyřazením žáků deváté třídy (a dvěma odcházejícími žáky osmé třídy). Odcházející žáci obdrželi památeční diplomy, knihy a psací potřeby, které se jim jistě hodí v nadcházejícím studiu. Následoval proslov paní ředitelky a proslov Lenky Burianové, žákyně deváté třídy. Pak se svými připravenými výstupy účinkovali žáci MŠ Dolní Žandov, následováni žáky prvního a druhého stupně. Zhlédli jsme dvě taneční vystoupení, dvě pěvecká čísla, recitaci básní klasických českých básníků druhé poloviny dvacátého století a několik divadelních představení, která většinou předváděla klasické pohádky. Celý odpolední program moderovali samotní žáci deváté třídy, kteří také celou Akademii ukončili. Všichni jsme odcházeli domů plni milých dojmů z příjemně stráveného odpoledne.

V úterý 24. června probíhala na ZŠ Dolní Žandov meziškolní soutěž Olympiáda, které se zúčastnili žáci ze ZŠ Dolní Žandov, ZŠ Velká Hleďsebe a ZŠ Lázně Kynžvart. Tato Olympiáda v Dolním Žandově probíhala již podruhé – poprvé tomu tak bylo na podzim 2007, v níž žáci ZŠ Dolní Žandov zvítězili a nyní doufali, že svůj triumf obhájí. Soutěžilo se v devíti disciplínách, kterých se zúčastnilo více než 120 žáků. Soutěžící poměřovali své síly například v běhu, skoku, hodu míčem, kopané a přetahování.

Slavnostní zahájení proběhlo v 8.30 hodin před budovou ZŠ Dolní Žandov, kde žáci zapálili olympijský oheň a vyvěsili olympijskou vlajku. Paní ředitelka ve svém proslovu vybídla soutěžící žáky k fair play. Pak se všichni zúčastnění přemístili na fotbalové hřiště, kde spolu poměřovali své síly do 13.15 hodin. Nakonec bylo uděleno 50 diplomů za první místo a stejný počet za místo druhé a třetí. Tím pádem každý soutěžící si domů odnášel nějaký diplom. Na úplný závěr proběhlo vyhlášení umístění jednotlivých škol. Každá škola získala výherní pohár. Na třetím místě skončila ZŠ Velká Hleďsebe, druhé obsadili soutěžící ze ZŠ Lázně Kynžvart a vítězem se stala ZŠ Dolní Žandov. Sen našich žáků o obhájení titulu se splnil! Příští Olympiáda se za rok bude konat na ZŠ Lázně Kynžvart.


Markéta Poláková,
Dolní Žandov

Místo události:
1.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení