Z centra Chebu by mohlo zmizet další nevzhledné zákoutí. Na pozemku, kde stálo Rudolfinum, by měl vyrůst bytový dům.

„V současné době nám architektonická kancelář zpracovává studii," potvrdil Jiří Fráňa, prezident holdingu Fato, který pozemek vlastní. Jak bude dům vypadat a kolik bytů by mohl nabídnout, ale ještě není jasné. „To vyplyne právě ze zmíněné studie," sdělil a potvrdil, že i vzhledem k atraktivní lokalitě rozhodně nepůjde o sociální bydlení.

Na pozemku se už několik let nic nedělo, a tak pořádně zarostl. Místní podnikatel zde chtěl před patnácti lety postavit hotel, jeho plány nakonec nevyšly. Jeho stavební povolení bylo ale stále platné, i když se změnil vlastník pozemku. Zastupitelé nakonec rozhodli, že od něj povolení koupí.

„Odkoupení stavebního povolení sice město přišlo na více než půl milionu korun, ale pokud jsme s tím chtěli pohnout, jiná cesta nebyla. Jinak bychom dále měli v centru města zarůstající džungli," řekl chebský místostarosta Pavel Hojda.

Město již požádalo stavební úřad, aby odkoupené stavební povolení zrušil. Až se tak stane, pozemek bude odblokován a jeho vlastník zde bude moci začít stavět.

K demolici zchátralé budovy Rudolfina došlo v roce 1999. Rozlehlý komplex školní budovy, který se rozkládal ve více traktech mezi Komenského, Májovou a Sládkovou ulicí, pojal několik institutů.