Akce nazvaná Den veřejné dopravy – 10 let EgroNetu potěšila nejen turisty, ale i zájemce z celého Chebska.

„V rámci celého území Karlovarského kraje byly vypraveny zvláštní vlaky i autobusy, ve kterých se bylo možno zdarma přepravit za památkami regionu,“ uvedl ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech Vladimír Omelka. „České dráhy vypravily z Mariánských Lázní do Bečova nad Teplou zvláštní vlak vedený parní lokomotivou.

Tento vlak byl po trase doprovázen takzvaným fotobusem. V době od 9 hodin do odjezdu parního vlaku v 9.30 hodin vystoupil na mariánskolázeňském nádraží Dechový orchestr mladých s mažoretkami,“ upřesnil ředitel.
Pamětní jízdenka, kterou každý účastník obdržel ve zvláštních vlacích a autobusech, bude sloužit jako slevový kupon na některé památky, jako třeba hrad a zámek Bečov, hrad Loket, zámky Kynžvart a Chyše nebo klášter Teplá.

„Je skvělé, když se oslaví něco podobného,“ řekl Tomáš Dvořák z Mariánských Lázní. „Ve chvíli, kdy všechno funguje tak, jak má, nevidím důvod, proč to neoslavit. Deset let je významné jubileum, a obzvláště u dopravních společností s ojedinělým mezinárodním významem. Přišel jsem se podívat, svezl jsem se i parním vlakem. Nikdy jsem jím nejel a jen tak se taková příležitost v nejbližší budoucnosti asi znovu nenaskytne. Nemohl jsem si to nechat ujít.“