Celých 12 milionů korun letos město Cheb investuje do velkoplošných oprav komunikací. Za dalších 10 milionů korun se pak některé úseky zazáplatují.

Původně se měly rekonstruovat komunikace za sedm milionů korun. „Kvůli odložení výstavby druhé etapy průmyslového parku se částka navýší o pět milionů,“ sdělil místostarosta Tomáš Linda.

Z velké části se tak letos dočká rekonstrukce například ulice Mánesova, a to od Evropské po kruhový objezd u Hviezdoslavova náměstí. Chebští při výběrovém řízení na dodavatele stavby využili možnosti elektronické aukce. Do soutěže se přihlásilo šest stavebních firem.

Podle starosty Chebu Pavla Vanouška společnosti nejdřív zkusily nabídnout 'horní strop' částky, kterou má město na stavbu připravené. U této zakázky se ale nakonec cena dostala z 3,5 milionu korun na 2,1 milionu korun. Elektronická aukce by tak mohla být vypsaná také na opravu Valdštejnovy ulice od Evropské po zimní stadion či ulici 26. dubna od kruhového objezdu po Březinovu ulici.

„Také uvažujeme o tom, že by se některé komunikace vydláždily,“ uvedl starosta Vanoušek s tím, že jde o nákladnější způsob rekonstrukce, který však nepotřebuje tak často opravovat.

Kompletní rekonstrukce letos čeká Lesní ulici, která se uskuteční v rámci revitalizace sídliště Skalka. Práce by měly přijít na 15 milionů korun. Mimo opravy vozovky se obyvatelé dočkají nových parkovacích míst. Podélné parkování zde nahradí kolmé, k dispozici tak má být 60 míst.