Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Elektronická komunikace neválcuje klasické pohlednice

Chebsko - „Upřednostňuji zasílání pohledů, které rád vypisuji v pěkné kavárně,“ uvedl Zbyněk Illek, ředitel Galerie 4.

14.7.2011
SDÍLEJ:

„POHLEDNICE URČITĚ NESKONČÍ,“ uvedla prodavačka Irena Petráčková, která právě tento sortiment nabízí v obchůdku Elephant na chebském náměstí Krále Jiřího. „O pohledy je stále slušný zájem,“ radovala se.Foto: Deník/ Vladimír Kučera

K létu patří cestování. Mnozí se rádi pochlubí místy, která navštívili a snaží se také potěšit své blízké. Jsou ještě v oblibě klasické pohlednice? Deník připravil sondu s otázkami známým občanům regionu.

Ty zněly: Zasíláte raději z dovolených klasické pohlednice nebo upřednostňujete modernější formu – sms, mms, ´mejly´ a fotografie v elektronické podobě? Proč právě tato volba?

Michal Hašek, šéf Asociace krajů ČR

Staré pohlednice jsou moje velká láska. Asi jsem ji zdědil po svém dědečkovi a tátovi. Dnes už při putování po České republice s manželkou a dcerou Justýnkou hledáme hezké záběry měst a obcí, které doma pečlivě ukládáme. Na Moravě teď vyšly i publikace složené pouze ze starých pohlednic. Víte, ono nejde jen o poetické obrázky naší krásné země, ale i sdělení, která si lidé mezi sebou posílali. A mě trošku mrzí, že pomalu a jistě ztrácíme čas zastavit se, napsat pohlednici či dopis a tím věnovat pozornost tomu, na kom nám záleží. Myslím, že i naše šestiletá Justýnka raději drží v ruce pohlednici než hledá sms zprávu. A tak si myslím, že pohlednice z pultů obchodů nezmizí a nadále nás budou provázet i v dalších letech a nám se rozmnoží i jejich domácí sbírka.

Vladimír Hána, taneční mistr

Vždy jsem upřednostňoval pohlednice. Ale je pravdou, že jsem zrovna vloni z dovolené poslal jen osm pohlednic a ostatním jsem poprvé posílal sms. Pohlednice jsou sice mnohem krásnější, ale také mnohem dražší. Právě proto před rokem došlo i na sms.

Petr Zahradníček, místostarosta města Loket

Posílám sms nejbližším, že je vše OK, ale jinak se konzervativně držím pohlednic, pokud možno originálních, které svým způsobem tak nějak nejlépe vypovídají o náladě a atmosféře místa, odkud jsou zaslány.

Gabriela Vosyková, ředitelka a jednatelka společnosti Radio Egrensis

Pokud posílám z dovolené pozdrav, tak většinou volím klasickou pohlednici. Elektronickou komunikací se až na nezbytné zprávy domů zásadně nezabývám. Telefon beru do ruky minimálně a jediné, na co potřebuji nějakou ´šťávu´, je MP3 přehrávač a fotoaparát, samozřejmě.

Jaroslava Rymešová, romský poradce Městský úřad Cheb

Upřednostňuji stále zasílání pohlednic. Má to hned čtyři důvody: a) většinou při cestách nemívám přístup k internetu, b) fotky z mobilu nebývají tak výstižné, c) na pohlednici se přece jen více vejde, i co se textu týká, d) je to tradice a navíc přispívám drobnou částkou na rozvoj turistického ruchu v dané zemi.

Petr Černý, místopředseda chebské ODS

Dnes již většinou z dovolené komunikuji elektronicky, protože je to rychlejší a lze sdílet v podstatě on-line neomezené množství dat - texty, fotky, videa. Někdy pošlu pohled, většinou babičkám nebo osobám, kterým chci udělat radost. Je to přeci jen osobnější forma komunikace. V době, kdy nebyly chytré telefony, jsem pohlednice posílal pravidelně téměř z každé cesty.

Miroslav Nenutil, senátor Parlamentu ČR

Sms a mms z cest posílám svým dětem a manželce, coby aktuální sdělení. Ze společné dovolené zasíláme klasické pohlednice.

Lenka Malkovská, starostka Františkových Lázní

Je krásné dostávat do schránky tradiční pohledy s milým pozdravem na profesionálních záběrech. Proto tuto formu volím též. Faktem ale je, že se se svými nejbližšími uchyluji k formě sms a mms, případně mailům. Zřejmě z důvodů autentičnosti a právě neprofesionálních záběrů. I já tyto vzkazy dostávám od nejmilejších ráda, těším se z jejich radosti a prožívané pohody, takže nejmilejším je posílám v kterýkoliv denní i jiný čas tak, jak si na ně vzpomenu.

Zbyněk Illek, ředitel Galerie 4

Upřednostňuji pohlednice, které rád vypisuji v pěkné kavárně.

Miroslav Sabadin, tajemník Sportovní unie Chebska

Záleží komu to zasílám. Pokud posílám pozdravy rodičům a staršímu příbuzenstvu, tak upřednostňuji klasické pohlednice. Tyto pohlednice potom kolují mezi příbuznými a všichni se ´kochají´ nad krásami měst a nebo samotné přírody. V případě, že posílám zážitky kamarádům, tak upřednostňuji modernější a hlavně rychlejší formu sms, mms a mailů.

Autor: Vladimír Kučera

14.7.2011
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení