Už desátý ročník motokárových závodů EmilCup se konal na nové trati Kartarena Ypsilonka. Termín byl plánován daleko dopředu, kdy to ještě nevypadalo, že naši reprezentační hokejisté postoupí a ve stejnou dobu budou hrát s Finskem. Účast tak byla skromnější, než v jiné ročníky.

Tím spíše byla ale účast kvalitnější, protože přišli jen „skalní“ motokáristé. Po trénincích a kvalifikaci se určilo obrácené pořadí startovních pozic, než dopadla kvalifikace. Toto rozestavení, kdy vzadu byli na startu rychlejší, splnilo očekávání.

Od začátku do konce závodu se bojovalo o každou pozici. Na pole position se postavil Luboš Mašek, to ale dlouho neuhájil. Od první zatáčky se vedení ujal Miroslav Novák a rychle si budoval náskok, protože boje o 2. až 4. místo jezdce za ním zdržovali. Po tvrdých soubojích, kdy si jezdci nedarovali ani centimetr trati, se na druhé místo před Honzu Révaye a Luboše Maška probojoval pořadatel pohárového závodu Emil Minář starší. Pozice na prvním místě se ještě dvakrát vyměnila a do cíle dorazil první Emil Minář. Zajímavé je, že je to jeho teprve druhé vítězství za deset ročníků: Vyhrál první ročník v roce 2001 a pak až letos.

Předávání poháru a medailí probíhalo v nové sportovní restauraci v areálu Kartaréna Ypsilonka, nechybělo nezbytné pohoštění a šampaňské pro vítěze (samozřejmě nealkoholické). Závodům přihlížel i Emil Minář mladší, který chystal motokáru na závod mistrovství ČR v Sosnové u České Lípy, který se jel o víkendu. Jeho otec, i když sice vyhrál, byl rád, že syn jeho počínání na trati příliš neviděl. Inu tím, kdo by mohl v rodině předvádět správnou jízdu, už dávno není otec.

(em)