Atmosféra jednání františkolázeňského zastupitelstva je podle voleného zástupce tamních občanů Františka Šnajdaufa neúnosná. Ten na takovém rokování dokonce počastoval starostu města Ivo Mlátilíka výrazem: „Jdi do prd…, ty vole,“ Tímto vulgárním výlevem se dokonce už ve středu bude při prvním jednání zabývat Krajský soud v Plzni. Starosta totiž podal na Šnajdaufa žalobu o ochranu osobnosti s požadavkem konkrétní omluvy.

„Stal jsem se prakticky jediným aktivním opozičním zastupitelem, což za aktuálních v uvozovkách demokratických poměrů ve městě je náročné nejen psychicky, ale i bytostně,“ vyjádřil se František Šnajdauf. „Při mém poukazování na zvláštní rozprodej obecního majetku jsem se mnohokráte setkal se šikanováním a to gradovalo i před mým nešťastným emotivním vyjádřením, které jsem navíc nesměřoval na záznamové mikrofony.“
Podle starosty Mlátilíka jde nyní spíš o kampaň pana Šnajdaufa v předčasných parlamentních volbách.


„Za celé tři roky ho nikdo z ostatních zastupitelů nikdy nepočastoval takovými vulgárními výroky. Navíc pan Šnajdauf měl také šanci se mi na dalších veřejných rokováních omluvit. Neučinil tak. Měl by vážit slova, vždyť zastupuje svoje voliče,“ uvedl Mlátilík.