Není na to prý vhodná doba. Podle chebského místostarosty Michala Pospíšila by to ale přineslo řadu výhod. O stěhování českého jednatelství z Karlových Varů do Chebu se mluví již řadu měsíců. „Cheb nabídl před rokem jako první variantu prostory ve Špalíčku," uvedl Pospíšil. Ty ale velký úspěch neměly a nakonec byly z různých možností vybrány prostory v Grünerově domě na chebském náměstí. „Město nechtělo nájem, sdružení by platilo jen roční náklady, jednalo se asi o 66 tisíc korun," podotkl místostarosta.

Oproti tomu platilo Euregio Egrensis v karlovarských kancelářích v ulici Na Vyhlídce 305 tisíc korun. „To znamená, že příspěvek od města Cheb a ještě několika menších obcí padl jen na tento rozdíl," vyčíslil Pospíšil.

Ekonomické hledisko ale není podle něj jediným důvodem. „Plusem je i naše zeměpisná poloha máme to blízko do jednatelství do Marktredwitz i do Plavna. Navíc má město s příhraničními projekty bohatou zkušenost," uvedl a podotkl, že se navíc první jednatelství v Chebu nacházelo, ve městě byla před více než dvaceti lety podepsána smlouva o Euregiu Egrensis.

Pro stěhování jednatelství do Chebu se už před časem vyjádřil první viceprezident EE a sokolovský místostarosta Karel Jakobec. „Grünerův dům na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, to je adresa, která takříkajíc zvoní. Důležitý bude ještě ekonomický rozbor nákladů na provoz v Chebu v porovnání s Karlovými Vary," poznamenal Jakobec.

Spíš proti byl pak například božídarský starosta a senátor Jan Horník. Problém viděl v tom, že není jisté, zda by byli ochotní do Chebu dojíždět lidé, kteří se nyní v Karlových Varech o administrativu sdružení starají. „Jsou to skutečně odborníci a pro nás téměř nenahraditelní. Bylo by špatné o ně kvůli stěhování přijít," konstatoval Horník.

Stěhování se nelíbilo ani svazku obcí Kamenné Vrchy, které paradoxně sdružuje obce z Chebska. Již před časem se Kamila Hečková pro Deník vyjádřila, že může stěhování vést k destabilizaci činnosti administrativy Euregia Egrensis. „Máme obavy, že by mohli odejít lidé, s nimiž dobře spolupracujeme a kteří jsou například z hlediska přípravy dotovaných projektů nezbytní. Karlovy Vary nejsou tak daleko, abychom si tam nezajeli, když potřebujeme," sdělila.