Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fandové Unionu mezi sebou už vybrali 36 tisíc korun!

Cheb - Chebskému fotbalovému klubu posílají příznivci jasný signál: Náš klub si zničit rozhodně nenecháme a sami pomůžeme!

17.10.2009 25
SDÍLEJ:

FANDOVÉ CHEBSKÉHO UNIONU (na snímku) mají ve svém středu i zodpovědné jedince, kteří iniciovali finanční sbírku na likvidační pokutu udělenou svému klubu. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Bedřich Klima

Sto tisíc pokuty má zaplatit chebský Union. Při domácím zápase napadli rozhodčího fanoušci. Právě ti se rozhodli, že si klub nenechají zničit. Na pokutu se příznivci Unionu skládají. Ač je sbírka vyhlášená jen pár dní, na kontě mají již přes 36 tisíc korun!

Pomůžou všichni

„Jsem skalní fanda Unionu,“ řekl známý taneční mistr Vladimír Hána. „Fandové mě, Aleše Rolníka a Zdeňka Jaroše oslovili, zda bychom sbírku nemohli zaštítit.“ Příznivcům chebského fotbalu šlo prý hlavě o to, aby ji 'vedli' důvěryhodní lidé. „To, že se mi ozvali, mě samozřejmě potěšilo.“

Také druhý z patronů, hráč Aleš Rolník, je rád, že může pomoci. „Nemáme nějaké ambice kolik vybrat,“ sdělil. „Jde spíš o to vyjádřit podporu. Víme, že naši fanoušci nejsou v kraji braní příliš pozitivně. Ví, že je to jejich chyba a chtějí se revanšovat.“ Rozhodně by ale neházel všechny fanoušky do jednoho pytle. „Bavil jsem se i s jedním z těch, kteří na rozhodčího šli.“ Podle jeho slov jde o normálního muže, který má dvě děti, tvrdě pracuje. „Fotbal prostě bere vážně. Sám se ale teď chytal za hlavu, co to udělal. Byl to prostě zkrat.“ Aleš Rolník ještě dodal, že zaznamenali také podporu, i finanční, od fanoušků ostravského Baníku. „Ti si výzvu o sbírce dali na webové stránky také.“

Klub podpora těší

O sbírce vědí také v Unionu. „Vedení Unionu tuto iniciativu ze strany příznivců klubu samozřejmě zaznamenalo,“ sdělil manažer klubu David Kuna. „Akce svědčí o tom, že fotbalovým fanouškům v Chebu není osud Unionu lhostejný, což vnímáme velice pozitivně,“ dodal.

Reakce lidí jsou různé

Zmínka o sbírce se již objevila na diskuzi Chebského deníku. Pisatel jménem Jirka napsal: „Já osobně na tuto sbírku nedám ani korunu, je to věc názoru, ale nevím, proč bych měl platit za něčí neschopnost.“
Když se Deník ptal na názor občanů Chebu, odpovídali vesměs to samé: „Sbírka mi přijde jako skvělý nápad,“ řekl Josef Janeček z Chebu. „Je vidět, že od problému fandové nedávají ruce pryč. A také to nikoho k ničemu nenutí. Komu se sbírka nelíbí, nemusí přece žádné peníze posílat.“

Peníze jsou pod kontrolou

Na webové stránce unioncheb.ic.cz zájemci mohou sledovat, jak se sbírka vyvíjí. Zároveň si dárci snadno ohlídají, že jsou jejich peníze započítané. „Není možné, aby se stalo, že si je někdo nechá,“ dodal taneční mistr a patron sbírky Vladimír Hána. Sám na klub přispěl v prvních dnech nemalou částkou.

Kam je možné peníze poslat?

Číslo účtu: 219 211 865 / 0300

Variabilní symbol: 2001

Zpráva pro příjemce: jméno odesílatele

Kauza sto tisícové pokuty za napadení rozhodčího Petra Hodače hýbe Chebem. O slovo se přihlásili také samotní fanoušci. Deník proto přináší jejich prohlášení:

V utkání druhého kola KP mužů dne 15.08.2009 mezi FK Union Cheb 2001 a Jiskrou Hazlov došlo po utkání k nepřístojnostem ze strany některých diváků a následovaly tresty vynesené DK KKFS. My, příznivci Unionu, se v žádném případě neztotožňujeme s jednáním těchto výtržníků a jednoznačně jejich chování odsuzujeme. Bohužel DK KKFS, ani další představitelé fotbalového hnutí nevzali v úvahu argumenty zástupců klubu. Vynesli tvrdé tresty, které považujeme za nepřiměřené vůči klubu a tím i vůči slušným divákům, hráčům všech věkových kategorií, trenérům, vedoucím mužstev a dalším nadšencům pracujícím v našem klubu zcela bez nároku na odměnu. Tímto výrokem DK může dojít k nenávratným škodám ve fotbalovém klubu a potažmo i v celém regionu. Union vždy patřil k tahounům ve výchově mládeže a i v dnešní době se může pochlubit svými odchovanci, kteří nastupují v ligových mužstvech i ve výkonnostním fotbale. Naši odchovanci hrají v mužstvech z našeho regionu a pomáhají tak k rozvoji fotbalu.

Cítíme, že fotbalové orgány KKFS vynesly neúměrné tresty, které se dají považovat za likvidační. Pokud by se vedení našeho klubu rozhodlo uhradit likvidační částku ve výši 100 000 korun, poškodí to hlavně mládežnické týmy Unionu.

Nevíme, zda vedení klubu tuto sumu uhradí, či se rozhodne odhlásit mužstvo mužů ze soutěže a tím zachrání 8 mládežnických družstev. Každopádně nám není osud A-mužstva Unionu lhostejný. Na základě výzev ostatních příznivců jsme se rozhodli uspořádat sbírku, která nám příznivcům nastaví zrcadlo vztahu ke klubu. Všichni teď máme příležitost ukázat, jak skutečně máme svůj klub v srdci. Jsme na začátku a nevíme, jaká částka bude vybrána. Víme ale určitě, že veškeré finance budou použity ve prospěch našeho klubu.

Na stránkách www. unioncheb.ic.cz budou pravidelně zveřejňována jména přispěvatelů. K této akci se může připojit každý příznivec Unionu a vyjádřit tak podporu klubu a zároveň nesouhlas s neúměrnou výší pokuty.

Pověřili jsme tři důvěryhodné osoby, kterým můžete své příspěvky odevzdat, obratem bude vaše jméno zveřejněno na výše uvedených stránkách. Příspěvky lze také posílat na bankovní účet č. 219 211 865 / 0300 (variabilní symbol: 2001, zpráva pro příjemce: jméno odesílatele).

K předání příspěvku kontaktujte: Vladimíra Hánu (taneční mistr a věrný příznivec) na čísle 604788545, Aleše Rolníka (hráč) na čísle 602100410 či Zdeňka Jaroše (věrný příznivec) na čísle 737001741.

Organizátoři akce

Autor: Václava Simeonová

17.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 25
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení