Na farmářských trzích je k dostání řada kvalitních výrobků. V Chebu ale o ně není zájem. Důkazem je, že už poněkolikáté zde farmářské trhy končí.

„Několik provozovatelů farmářských trhů se již pokoušelo o prodej výpěstků a výrobků drobných podnikatelů ve městě Chebu. Neúspěšně. Podle zjištění nebyl dostatečný zájem o tento způsob prodeje,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Simona Liptáková.

Zájem prý nemají jen zákazníci, ale i prodejci.

„Z tohoto důvodu se vedení města rozhodlo ukončit konání farmářských trhů na chebském náměstí,“ potvrdila mluvčí.

Trhy ale podle místních začaly velmi brzy, vlastně v zimě, a tak na nich nebylo možné sehnat třeba žádanou zeleninu a ovoce. Další poukazují na to, že vhodně zvolené nebylo ani místo. Dolní část chebského náměstí totiž podle místních nepatří mezi exponované části města. A jako šťastnou nepovažovali ani dobu, kdy se trhy konaly.

„Nebyl zájem? A kdo může ve čtvrtek od 8 do 16 hodin? Pracující ne, studenti ne, důchodci? Ti asi jenom kvůli farmářským trhům na dolní náměstí nepoběží,“ napsala na facebook města Michaela z Chebu.

„Myslím si, že velkým faktorem je doba konání. Už jsme si zvykli, že si můžeme v obchodech nakoupit, co chceme, kdy chceme. Na farmářské trhy, když bych si tedy vzpomněl a chtěl na ně jít, bych si musel vzít v práci volno. Ale díky za snahu,“ okomentoval zprávu Tomáš z Chebu.

Podle dalších diskutujících je ale škoda je rušit tak brzy. „Některé věci, třeba farmářské trhy, se musí podporovat dlouhodobě a lidi se tam naučí chodit. Hned to zabalit je blbost,“ zhodnotil v diskuzi Radomír.

V Chebu se provozovatelé pokoušeli trhy pořádat několikrát a vždycky neúspěšně. Zato v Aši a v Mariánských Lázních mají úspěch. Ty ašské se konají před tržnicí vždy vždy v pondělí. Ty nejbližší se budou konat 9. května, 22. května a 12. června.

A v Mariánských Lázních se farmářské trhy konají každou sudou sobotu v parku Střed u CupVitalu. Zájemci je mohou navštívit už tuto sobotu od 9 do 13 hodin. „Farmářské trhy se u nás konají již řadu měsíců a jsme s nimi spokojení,“ potvrdil starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák. „Také od občanů a návštěvníků slyším dobrou odezvu,“ podotkl.