S ní do Chebu dorazila také majitelka Alena Smolíková z Jaroměře. Vystupovaly tu na závěrečném tanečním vystoupení Tanečního oddělení Základní umělecké školy Cheb, které se uskutečnilo v Západočeském divadle.
Fenka vyhrála jednotlivá mistrovství v takzvaném Dog Dancingu, který s ní Alena trénuje již od štěněte. Fenka se umístila na druhém místě v televizním pořadu Talentmanie a vystupovala i v Izraeli. Deník položil Aleně několik otázek.

Zavítala jste nyní k nám na Chebsko poprvé?

Na Chebsku jsempřed tímto vystoupením byla už jednou. Jednalo se o společenský večer v Mariánských Lázních, kde jsem také vystupovala se svou fenkou Keysi.

Měla jste čas si prohlédnout město Cheb? Co vás na něm nejvíce zaujalo?

Přijela jsem rovnou na představení Základní umělecké školy v chebském divadle, takže prohlédnout jsem si ho mohla až po jeho skončení. Nadchlo mě chebské náměstí. Věřím, že se k vám v budoucnu s Keysi opět podíváme.

Jak hodnotíte aplaus chebského publika?

Já i Keysi jsme byly velice spokojené. Zejména pak Keysi, která si užívala potlesk a přízeň chebského publika. Potlesk je pro fenku vždy odměnou.

Po tom, co jste se objevila na televizních obrazovkách, poznávají vás a Keysi i lidé na ulici?

Občas se stane, že se se mnou a s fenkou kolemjdoucí pozdraví. Dokonce jsem se setkala s přízní obyvatel na Slovensku.

Jaké klady a zápory přinese člověku televize?

Osobně mi dala popularitu, umožnila mi zviditelnit Dog Dancing v České republice a dala mi možnost více s Keysi vystupovat. Naopak mi účinkování vzalo osobní čas. Nyní mě to nijak neomezuje.

Mají lidé možnost psí kousky fenky někde spatřit?

Společná vystoupení míváme například na plesech, společenských událostech, dětských dnech a vždy vystupujeme velmi rádi. (bur)