Další neskutečný případ lidské bezohlednosti se objevil na Chebsku. V Klimentově u Velké Hleďsebe se někdo zbavil asi čtyřleté fenky jezevčíka, a to tak, že ji řetězem připoutal k odpadkovému koši a řetěz navíc zajistil visacím zámkem.

„Tady se jednoznačně jedná o týrání,” řekl Karel Bobál z tachovské záchranné stanice živočichů. „K případu mě přivolali z obecního úřadu ve Velké Hleďsebi. Nalezeného psa lidé oznámili policii.”

Fenka teď čeká v záchranné stanici na to, zda se o ni někdo nepřihlásí.

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. Jen pár dní před nalezením této fenky obvinili policisté z týrání zvířat dalšího člověka.

„V pátek 28. října v dopoledních hodinách 72letý cizinec, který trvale žije ve Třech Sekerách, usmrtil ubitím svou přibližně tříměsíční fenku smíšené rasy. Mariánskolázeňští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat. Případem se nadále zabývají. Muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,” sdělila chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Nemám ani slov pro takové lidi,” posteskla si Zdeňka Němečková z Chebu. „Nikdy nepochopím, proč jsou majitelé zvířat něco podobného schopni udělat, ale pevně věřím, že se jim jejich rádoby péče vrátí stonásobně.”