VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fenomén facebook využívají hojně také politici z regionu

Chebsko -Někteří na svém profilu komentují aktuální dění, jiní využívají snadné komunikace s lidmi.

29.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Facebook využívá spousta 'obyčejných' občanů, ale i řada politiků. Výjimkou nejsou ani představitelé a zástupci kraje. Sociální sítě jsou v současné době velmi atraktivní, a proto není divu, že politici využívají možnosti komentovat situaci v regionu, různé aktuality nebo články. Navíc se jedná o lehký způsob zviditelnění, což je jistě nezanedbatelné plus tohoto fenoménu.

Na facebooku mohou lidé najít třeba senátora za Chebsko a Tachovsko Miroslava Nenutila. Co jej k tomu vedlo? „Upřímně řečeno mi podnět ke zřízení profilu na FB daly před několika lety moje děti se slovy 'měl bys jít s dobou',” popisoval. „Nejdříve jsem byl k tomu trochu skeptický, ale časem jsem poznal, že tak lze poměrně jednoduše a zdarma komunikovat se svými FB přáteli. A nezastírám, že mně teď i jako politikovi lichotí, když mě tímto způsobem oslovují lidé, se kterými bych se možná ani nepotkal,” vysvětloval.

Svůj profil má také chebský sociální demokrat Jakub Pánik. Ten na facebooku propaguje svoje internetové stránky, kde často komentuje dění v regionu. Nechybí ani názory na problematickou dostavbu rychlostní silnice R6.

Jedním z vůbec nejaktivnějších politiků na facebookové scéně je Jiří Vyvadil, který v loňských senátních volbách kandidoval v Karlových Varech. Ten na svůj profil přidává každý den několik odkazů se svým komentářem, ve kterém české politiky vůbec nešetří.

Kromě samotných politiků mají profil na sociální síti také jednotlivé politické strany. Jejich provozovatelé se o ně ovšem starali hlavně v době voleb, nyní už na nich návštěvník příliš informací nenajde. Například karlovarská ČSSD už svůj profil vůbec neaktualizuje a všechny informace a novinky se návštěvníci dozvědí přímo na jejích oficiálních internetových stránkách.

Aktualizované nejsou ani facebook stránky karlovarské ODS, kde návštěvník najde poslední příspěvek z 5. března letošního roku, který se mimochodem týká kritiky tehdejšího náměstka karlovarského primátora Jiřího Kotka.

Na sociální síti má svůj profil také Karlovarský kraj.

„Věřím, že naše nová prezentace na rozrůstajícím se webovém systému Facebook, který s oblibou využívají ke komunikaci především mladí lidé, najde své příznivce a zaujme je informacemi z dění v regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel. Na stránkách regionu umístěných na facebooku může Karlovarský kraj sdílet s uživateli sítě informace nebo multimediální soubory.

„Ten, kdo má na facebooku svůj profil, se může stát členem skupiny Karlovarského kraje,“ vysvětlil Havel s tím, že lidé tak získají přehled o dění v regionu, o činnosti krajského úřadu, ale také o společenských nebo sportovních akcích. „Stránky na sociální síti aktualizujeme každý den, takže lidé vědí, co se v kraji momentálně děje a co se připravuje,” uvedla mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková.

Možností, které sociální síť nabízí, využívají i další instituce a jejich představitelé. Lidé tak mohou komunikovat třeba s chebským farářem Petrem Hruškou.

„Potřeboval jsem odněkud ovládat facebookové stránky Římskokatolické farnosti Cheb a Farní charity Cheb, které používáme pro PR těchto organizací,” vysvětloval, proč si také on založil svůj profil. A k čemu jej nejvíc používá? „K administraci zmíněných stránek, k oslovení vybraných FB 'přátel', zejména co se týká pozvánek.” Také se díky síti může snadno seznámit s aktivitami neziskovek či dalších skupin. A jak potvrzuje, může se spojit i s reálnými kamarády či přáteli, kteří jsou daleko, ale i přesto si s nimi rád vymění nějaké informace o životě.

(kop, sim)

29.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení