Festival ČajoKrásno přinesl ale i bohatý program se zajímavými přednáškami, workshopy i řadou vystoupení hudebníků, ale i krásných tanečnic.

ČajoKrásno, festival čaje a čajové kultury, byl letos poprvé dvoudenní. „Hlavní program byl soustředěn na neděli, sobota byla taková `předskokanská`,“ vysvětluje Barbora Koreisová, jedna z organizátorek.

Zájemci si tak v neděli mohli nakoupit na bohaté festivalové tržnici. Milovníci čaje si pak jistě užili ochutnávky nově nasbíraných čajů z letošního roku a z konce minulého roku a připravené byly po oba dny také ochutnávky veganského jídla.

A jak to celé vlastně začalo? Organizátoři se nechali inspirovat na podobné akci v Praze. „O jedné krásné prázdninové neděli jsme při návštěvě našeho mystického hlavního města procházeli jen tak náhodně Vyšehradskou pevností a na hradbách jsme zaslechli nezvyklé zvuky. Když jsme postoupili o kousek dál, naskytl se nám pohled velice překvapivý a současně velice příjemný. Lidské hemžení v trávě mezi stromy, kolem čajových misek a nad dobrotami rozmanitých chutí a vůní, doprovázené tajemnou hudbou hráčů na didgeridoo, japonské flétny a tibetské mísy,“ popsala Eva Koreisová, další z organizátorek. „Byl to Čajomír, svátek čaje na Vyšehradě.

Zůstali jsme celý druhý ročník a žádný z dalších jsme nevynechali. V posledních čtyřech letech jsme jedni ze spolutvůrců, za úsvitu konáme na mocném Vyšehradě meditaci a nyní už i vaříme pro hosty festivalu náš Čajokrásný čaj.“