Společná zábava a setkávání, to je cíl Festivalu porozumění, který od pondělí 16. května zahájil svůj další ročník. Koná se v Mariánských Lázních a jeho součástí je Týden otevřených dveří v prostorách Domova pro osoby se zdravotním postižením Pramen v Mnichově.
„První den byl hodně hektický,“ poznamenal Josef Slowík, člen festivalového týmu. „Festival připravujeme s minimálními náklady už 11 let a návštěvnost se stále lehce zvyšuje,“ řekl.

Ještě dva dny, až do čtvrtka 19. května, se mohou návštěvníci zapojit do celého dění a do festivalových akcí, které jsou převážně kulturního a uměleckého charakteru, protože právě tam jsou většinou lidé ochotni vzájemně se nejvíce přijímat a tolerovat a právě v této oblasti jsou lidé s postižením obvykle nejméně handicapováni a rozhodně nezaostávají za lidmi bez postižení.

„Ve čtvrtek pojedeme na festival s klientkou z Paty Fanynkou Pošmournou, která na Bleším trhu v Jokeru představila své básničky,“ poznamenala Lucie Poláková z Vyšší odborné školy Cheb.

Fanynčiny verše tak nejspíš dostanou další posluchače.

Ve středu 18. května se mohou návštěvníci těšit v 9 a v 10.30 hodin na literární dílnu, kde může každý napsat báseň nebo i cokoliv jiného. Koná se v Základní škole Úšovice.

V 18 hodin začíná hra U výčepu. Jde o komediální představení divadla neslyšících herců s režií Jaroslava Duška. Bude v českém znakovém jazyce s tlumočením. ´Místo činu´ je D-Club Dyleň v Mariánských Lázních.

Ve čtvrtek 19. května od 9 hodin přijde na řadu Dílna tvořivé improvizace – divadelní hraní bez komentování s Jaroslavem Duškem a jeho originálními nápady. Odehraje se také v ZŠ Úšovice.

V 19 hodin následuje Poprask s Jaroslavem Duškem, závěrečný festivalový večer s oblíbenou kapelou Poprask, moderovaný známým hercem a mistrem jevištní improvizace – tedy plný malých i velkých překvapení. Odehraje se v D-Clubu Dyleň.