První ročník Mezinárodního festivalu kresleného humoru zvládly Františkovy Lázně na jedničku. Návštěvníci tak mají naději, že by z akce mohla být pěkná tradice.

„Myslím si, že bychom mohli příští rok uspořádat další ročník," potvrdil františkolázeňský místostarosta Jan Kuchař. Autoři by jistě zájem měli. „Někteří z nich už deklarovali, že začnou pracovat na vtipech pro příští ročník," podotkl místostarosta.

Festival pořádalo město Františkovy Lázně s Klubem kreslířů a humoristů. Klub vznikl okolo kreslíře Mirka Vostrého, který s nápadem přišel. S myšlenkou uspořádat festival přišel za Janem Kuchařem na konci minulého léta.

„Nejdřív jsme museli zjistit, jestli by o takovou akci byl mezi autory zájem," popisoval cestu k festivalu místostarosta. O pár týdnů později bylo jasné, že se jim myšlenka zamlouvá. A to nejen tuzemským kreslířům, ale i těch zahraničním.

„Ohlasy na akci jsou pozitivní. Návštěvníci se bavili, a to u stojanů s kresbami i při pátečním a sobotním programu," doplnil Jan Kuchař.

Františkovými Lázněmi tak zněl smích, což byl cíl festivalu. Protože jak říká františkolázeňský místostarosta Jan Kuchař: Smích léčí, a proto patří do lázní.