Stavební firma totiž nedodržela termíny prací, a ačkoliv už měla být cyklostezka hotová, pracovníci stihli udělat stěží jen polovinu. Navíc po městu firma požadovala i úhradu víceprací. Proto se město rozhodlo s touto firmou rozvázat smlouvu. Nyní bude hledat novou firmu, která tuto stezku pro cyklisty dokončí.

„Nyní budeme přesně vyčíslovat, co už firma udělala a co v dané lokalitě chybí, abychom pak mohli vypsat výběrové řízení znovu. Přemýšlíme ještě nad tím, zda zbytek necháme dodělat specializovanou firmu, anebo to necháme dopracovat pracovníkům Chebských technických služeb,“ konstatoval chebský místostarosta Miroslav Plevný.

Úpravu cyklostezky z Hájů do Podhradu vyčíslili projektanti na 5 milionů korun. Firma, s kterou město rozvázalo spolupráci, vysoutěžila zakázku s cenou 3,6 milionu korun.

„V tuto chvíli je na této cyklostezce proinvestovaný zhruba milion korun. Stavební firma už nakoupila i stromky, které chtěla kolem stezky vysázet, ty odkoupíme a využijeme je v jiné lokalitě ve městě. Než se uzavře výběrové řízení, bude to trvat několik týdnů a nechceme nechat stromy jen tak někde chřadnout,“ poznamenal místostarosta Plevný.

Město Cheb chce všechno zvládnout tak, aby se ještě letos podařilo zpevněnou cestu pro cyklisty dokončit. S výstavbou cyklostezky se začalo už letos v únoru.

„Necelý kilometr dlouhá stezka začíná u depa v sousedství Hájů a podél železniční vlečky pak vede do ulice Ke Křížům v Podhradu. Kopíruje tedy trasu dosavadní neupravené pěšiny, která byla poměrně hojně využívána. Vedle samotné stezky, která bude mít mlatový povrch, dojde také k vybudování veřejného osvětlení a výsadbám nových stromů,“ poznamenala tisková mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Kromě této cyklostezky i nadále pokračují stavební práce na jiné cyklostezce, která propojuje město Cheb s německým městem Waldsassen. Tam vznikl i tunel, kterým budou cyklisté projíždět, a tak se vyhnou autům, kterým dříve museli dávat přednost.