Obytný dům na františkolázeňské Národní třídě, kde sídlí prodejny papírnictví a drogerie, se dočká opravy fasády a klempířských prvků. Na posledním rokování totiž tamní městští zastupitelé odhlasovali skoro milionovou finanční injekci tomuto objektu.

„Použijeme část peněz z dotace přidělené Ministerstvem kultury ČR v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2008,“ upřesnil starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. „Tento dům ve vlastnictví města podobné opravy potřebuje. Trvale však zastávám názor, že staré objekty by nemělo město vlastnit, neboť potřebují velké investice do rekonstrukcí. A obvykle Františkovým Lázním nepřináší žádný významný finanční přínos. Proto v budoucnu podobné nemovitosti hodláme prodat finančně dobře zajištěným podnikatelům. Ti pak mohou objekty opravit a vytvořit v našem centru důstojné prostředí pro všechny návštěvníky lázní i pro místní.“

Zastupitelé Františkových Lázní schválili použití financí z dotace ve výši 170 700 korun a současně také odhlasovali přiznání finanční spoluúčasti města na opravě venkovní omítky a klempířských prvků 811 300 korun.
„V centru města ještě máme několik objektů, které by finanční injekci od města nebo z různých dotací určitě potřebovaly,“ vyjádřil se 33letý zedník Roman Šebek z Františkových Lázní.