Sedmdesátiletí senioři, manželé Poslušní, po sobotním výbuchu plynu v jejich rodinném domku (RD) v Horních Lomanech (jak jsme už informovali) přišli o střechu nad hlavou. Nyní už opět mají slušné ubytovací zázemí.

„Rada města Františkovy Lázně na svém rokování rozhodla o přidělení bytu rodině Poslušných v místním domě seniorů,“ uvedl starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. „Navíc také odhlasovala použití prostředků z rezervního fondu ve výši 18 tisíc korun jako hmotnou pomoc v nouzi na překlenovací období. Senioři tedy už bydlí v bytě 1+1 a navíc už optimisticky vyhlížejí do budoucna a plánují opravu svého poničeného RD.“

Jak uvedl starosta Františkových Lázní, do renovace by se chtěli manželé pustit už v příštím pololetí. První dny bez přístřeší strávili u známých. Výbuch podle vyšetřování plynařů způsobil únik plynu na šroubení na zařízení odběratele, tedy na vnitřních rozvodech zemního plynu. Jednalo se o plynovou troubu. „Za vnitřní zařízení zodpovídá vlastník,“ uvedla mluvčí RWE Simona Hladíková.

Na místě neštěstí zasahovali profesionální hasiči z Chebu a dobrovolné sbory ze Skalné a Hazlova. Podle odhadů činí škoda na rodinném domku dva a půl milionu korun.

(Vladimír Kučera, Nataša Šmatová)