Více než tři desítky dětí zavítaly v pátek večer do městské knihovny ve Františkových Lázních. Konala se zde akce s názvem Noc v knihovně. „Městská knihovna se stěhovala z ulice Dr. Pohoreckého do nových prostor v ulici Dlouhá, proto jsme akci nemohli uskutečnit v rámci Noci s Andersenem,“ informovala vedoucí městské knihovny Věra Tremlová.

Při stěhování knihovny nedošlo naštěstí k žádným komplikacím. Pro děti organizátoři připravili spoustu her a soutěží. Někteří využili přístupu k internetu, který byl zdarma.

„Noc v knihovně se letos konala už po desáté,“ upřesnila Věra Tremlová.

Děti si Noc v knihovně velmi pochvalovaly. „Je to tu moc hezké, řekla Anička Vávrová z Františkových Lázní. „Nejvíce se mi líbilo, když jsme hráli na babu. Z knížek mám nejraději příběhy o zvířátkách,“ pověděla. Příští rok, by se měla noc v knihovně uskutečnit tradičně na Andersena. „V dalším roce se budeme držet zvyku a noc prožijí děti v knihovně na konci dubna,“ řekla Věra Tremlová.

Knihovna se musela přestěhovat, protože ta původní nevyhovovala čtenářským podmínkám. „Byly tam malé prostory, začala se tam dělat plíseň, a proto jsme usoudili, že bude lepší, pokud najdeme nějaký nový objekt, kam by se mohla knihovna přestěhovat. To se nám nakonec povedlo a děti jsou také spokojené,“ uvedla Věra Tremlová.

Děti si nemohly nové prostory knihovny vynachválit. „Je tu o mnoho více místa, než v té staré,“ řekla malá Adéla Vávrová z Františkových Láz­ní.

Většina z nich čte nejraději dobrodružné knihy.

„Úplně nejraději mám knihu Dračí srdce,“ řekla Sabina Hubená z Františkových Lázní. „Dnes jsem tu byla potřetí,“ doplnila.