Svůj svátek – Mezinárodní den žen (MDŽ) – si užívaly příslušnice něžnější poloviny lidstva ve Františkových Lázních ve velkém stylu.

Už v pátek v sedm hodin ráno zažívaly příjemné probuzení všechny ženy z domu s pečovatelskou službou ve Františkových Lázních. Navštívil je místní starosta Ivo Mlátilík (na menším snímku). Seniorkám popřál k MDŽ a obdaroval je kytičkou. „Mylně jsem se domníval, že babičky většinou vstávají už ve čtyři hodiny ráno, ale přepočítal jsem se,“ usmíval se Mlátilík. „Ráno jsem nesl drobné dárky a květiny a většina mi jich otvírala ještě v nočních košilích. Květy a drobnosti, které mi zbyly, jsem nakonec rozdal k MDŽ také ženám v Chebu.“

Tradiční zábavu ke dni žen připravili ve františkolázeňské Sadové kavárně také místní komunisté, Český svaz žen a Klub českého pohraničí. Zde se v sobotu odpoledne pobavila více než stovka hostů.

MDŽ v Sadovce si užívala také sedmasedmdesátiletá Cecílie Smolíková z Františkových Lázní. „Je to tu prima, dobrý program a vůbec zajímavá zábava v okruhu kamarádek,“ pochvalovala si. „Taky jsem si trochu popovídala s panem starostou, který nám spolu s organizátory ke svátku rovněž popřál,“ dodala.