Zvýšený výskyt krásných dívek a žen zaznamenali v těchto dnech návštěvníci a obyvatelé Františkových Lázní. Důvod? Do města se přestěhoval projekt Škola modelek, který dříve působil ve Strakonicích. Nejlepší absolventky pak dostanou v sobotu šanci zúčastnit se módní přehlídky Top Fashion po boku světoznámých českých modelek.

„Ve Františkových Lázních jsme získali výborné podmínky pro náš projekt,“ vysvětlila důvod stěhování Věra Vondrášková, která Školu modelek organizuje.
Do její týdenní péče se tak dostalo sedmnáct dívek, které se chtějí stát modelkami. Kromě jedné Moravačky pocházejí všechny z regionu.
„Za týden z dívek neuděláme profesionální modelky, ale získají základy modelingu,“ poznamenala Vondrášková. Pro dívky to třeba znamená denně čtyři hodiny chůze, cvičení na zpevnění postavy, výuku verbálního projevu, relaxační hodiny i besedy se známými českými modelkami. „Největší problémy mají děvčata s držením těla,“ povzdechla si Vondrášková.

Ty nejlepší z nich budou předvádět módu na sobotní Top Fashion.
„Už teď vím, že na molu půjdou určitě dvě z nich,“ potvrdila Vondrášková.
Sobotní Top Fashion bude jednou z prvních možností vidět nejlepší české modelky přímo v regionu. V Ingo Casinu ve Františkových Lázních se představí hned dvakrát. Poprvé v sobotu v 17 a podruhé ve 20 hodin.