VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Františkových Lázních ODS opustila zastupitelstvo

Františkovy Lázně - Starosta města Ivo Mlátilík krok místních občanských demokratů vítá

17.1.2008
SDÍLEJ:

K bouřlivému jednání, v tomto volebním období hojně navštěvovaného, františkolázeňského zastupitelstva častokráte přispívají i plamenné příspěvky občanů do diskuze. Na snímku právě dramaticky komentuje dění ve městě místní senior Vasil ŠajtárFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Jednání františkolázeňského městského zastupitelstva bývala poslední dobou velmi bouřlivá. Neshody mezi opozicí a současným vedením města vygradovaly v odstoupení všech čtyř zastupitelů za ODS. Dobrovolně se tak tito volení zástupci občanů vzdali vlivu na chod města. K představitelům ODS se připojila také zastupitelka za sdružení Společnou cestou Hana Heyduková.

Místní sdružení (MS) ODS Františkovy Lázně odstupuje ze zastupitelstva města. Distancuje se od způsobu současného vedení města. Náš odchod neznamená přerušení činnosti MS ODS Františkovy Lázně, o svých záměrech a postojích budeme informovat na připravovaných www stránkách,“ stroze uvedla předsedkyně františkolázeňských občanských demokratů Jiřina Forgóová.

Podle bývalé starostky Libuše Chrástové (ODS), která rezignovala na funkci v zastupitelstvu už v prosinci 2007, nešlo na jednáních vůbec prosazovat názory opozice. „Starosta Ivo Mlátilík (Sdružení místních) se do nás neustále ´strefoval´ kvůli údajným chybám předchozího vedení města. Podle mého názoru prostě nebral ani naše racionální připomínky. Snažil se z nás, zejména z těch, kteří pracovali ve vedení města v uplynulém volebním období, dělat hlupáky,“ podotkla Libuše Chrástová.

Starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík vůbec neskrývá svoje potěšení z kroku ODS. Ze sedmnáctičlenného zastupitelstva nyní odstoupilo pět opozičních poslanců. Po komunálních volbách, které vyhrálo Sdružení místních (šest mandátů), ve Františkových Lázních tvoří koalici s členy ČSSD a KSČM (po dvou mandátech). Pokud vydrží pospolu, není k předčasným volbám žádný důvod.

„Představitelé místní ODS měli ze zastupitelstva odstoupit už dávno,“ řekl důrazně Mlátilík. „To, co předvedli v minulých obdobích, jim občané nikdy nezapomenou. Jsem přesvědčen o tom, že svou práci dělali opravdu špatně a v neprospěch města. Od doby, co jsme s nimi v zastupitelstvu seděli, nikdy nepřinesli jediný konstruktivní návrh, nic, co by mohlo pomáhat místním občanům. Jen jakékoliv naše návrhy blokovali slaboduchými připomínkami a protinávrhy. Posléze pochopili, že jim už ´pšenka nepokvete´, že skončila jejich finančně zajímavá účast v dozorčích radách v Chevaku, Výtopně a tak dále. Zachovali se jak malé děti, kterým vezmete bábovičky a ty pak utečou. Bezpochyby je to také vzkaz jejich věrným voličům. Dnes prostě neunesli porážku a roli práce v opozici. Opakuji se, měli odstoupit už dávno a kdybych měl zasáhnout ještě dále, měli by to v rámci republiky udělat všichni. To, co ODS předvádí tento i minulý rok, si lidé v České republice prostě nezaslouží.“

17.1.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení