I zdravotně a mentálně postižení lidé z Chebska se chtějí bavit. Ve františkolázeňském divadle Boženy Němcové se sešli již po desáté s herečkou Bárou Štěpánovou.
Ta provázela slovem a písničkami pořadem, který si připravili sami handicapovaní z ústavů sociální péče v Lubech, Mnichově, z Paty u Hazlova a chebské Máji.

Ti hráli divadlo, zpívali a tančili, na pořadu byl i přednes básně Lesní studánka. Toho se ujala Lenka Třasoňová z ÚSP Mnichov. Její vystoupení se neobešlo bez potíží. Když Lenička zapoměla text, přiskočil jí na pomoc chebský starosta Jan Svoboda. S tím Lenička nepočítala a chtěla uraženě opustit jeviště. Naštěstí situaci zachránila Bára, jež hbitě přiběhla s mikrofonem a nakonec společně ve třech celou báseň přečetli z papírku. „Rozzlobil mě, ale budu vystupovat i příště,“ řekla Lenička.

„Jde o akci, při které baví klienti těchto ústavů sami sebe,“ upřesnil Josef Týma z pořadatelské agentury.
„Odcházeli jsme asi ve třičtvrtě na pět a vystoupení ještě pokračovalo,“ řekl ředitel chebského očního stacionáře Robert Plachý. Přišel se podívat na vystoupení klientů Máji. Právě stacionář Mája přejde od Nového roku pod oční stacionář. „Bylo to moc hezké,“ poznamenal.
„ Nácvik vystoupení trval s dětmi přes dva měsíce pravidelného denního tréninku,“ řekla ředitelka Máji Vladimíra Sedláková. „Děti Báru milují,“ poznamenala. „Masky a kulisy vyráběla děvčata z personálu sama. Klienti se na toto vystoupení vždy moc těší, je to pro ně vytržení ze stereotypu. Odpoledne s Bárou se koná jednou ročně. Bývalo dvakrát, ale nezvládáme časově nácvik vystoupení. S tímto pásmem budou ještě děti vystupovat v pátek 21. prosince v chebském domově důchodců v Dragounské ulici. Senioři si je pokaždé vyžádají a moc se jim to líbí.“
Na únor připravují v Máje ještě karneval, další program bude na dětský den.