Facky létaly vzdechem, několik pobodaných lidí leželo na zemi a mladá servírka se jen tak tak ubránila silným mužům. Také taková situace byla o víkendu na hradě Seeberg v Poustce. Naštěstí mohli být návštěvníci takové podívané svědky pouze tehdy, když vystoupila šermířská skupina Savioli.
Víkend byl v Poustce ve znamení historickému jarmarku. „Ten zde pořádáme jednou do roka,“ uvedl Stanislav Macek, ředitel městského muzea ve Františkových Lázních.

Program si zde naše snad každý. Mnozí například pozorovali zručnost těch, kteří předváděli různé ruční práce. Až z Kraslic přijela na Seeberg Lenka Tvrzová s ruční výrobou hraček. „Dostala jsem se k této práci tak, že se mi nelíbilo, jaké hračky jsou k dostání v obchodech. A tak jsem dětem začala vyrábět své,“ popisovala své začátky. „Známí mi říkali, že se jim mé hračky libí. A tak jsem je začala prodávat. Zde na jarmarku jsem ale poprvé.“
Kulturní program doplnil také sokolovský pěvecký sbor La Dolce Vita.

„Mně se nejvíc líbili ty šermíři,“ řekl rozhodně desetiletý Martin z Chebu. „Někdy jsem se opravdu lekl, že svého protivníka vážně probodli. Jejich vystoupení bylo prostě skvělé.“

Historický jarmark rozhodně není jedinou akcí, která se na oblíbeném hradě v Poustce koná.
Již za tři týdny, 18. srpna, se zde uskuteční Dětské odpoledne s herci Západočeského divadla v Chebu. Dětské odpoledne s pohádkou bude plné soutěžení a zpívání o atraktivní ceny. K dispozici zde jsou připravené také prodejní stánky s hračkami. Začátek programu je naplánovaný na 14. hodinu. Děti mají na akci Dětské odpoledne volný vstup.