Prožít silvestrovské veselí u táboráku? Na sídlišti ve Františkových Lázních – žádný problém. Už tradičně zde u vatry vítají příchod Nového roku mnozí místní obyvatelé. Hlavní organizátor této netradiční oslavy Jiří Vosala si pochvaluje, že je městské ohniště využité i na sklonku roku a pobaví se u něj vždy několik desítek občanů z nejbližšího okolí.

„Silvestr 2007 u ohně na sídlišti byl už v pořadí pátý,“ uvedl Vosala. „Tato skvělá tradice vznikla před lety naprosto spontánně. Začali jsme odpalovat světlice a jinou zábavnou pyrotechniku před panelovými domy a byla nám zima. Tehdy bylo asi deset stupňů pod nulou. Zapálili jsme s kamarády ohniště a ohřáli se. To už byl jen první startující moment, následoval transport uzenin z domovů a jejich opékání. Teď už se žádný Silvestr na sídlišti neobejde bez obvyklých buřtíků a klobásek,“ dodal spokojeně.

Podle místního milovníka podobných ací Petra Hubáčka je určitě lepší začít slavit doma v bytě panelového domu a před půlnocí vyběhnout k místnímu ohništi. „Myslím, že tu je vždy více zábavy než na organizovaných akcích v různých restauracích a společenských sálech,“ pochvaloval si.