Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zákaz skládky? K smíchu

Františkovy Lázně - Přímo pod cedulí se zákazem skládky se u Komorního Dvora hromadí odpadky

4.5.2008
SDÍLEJ:

PŘÍMO POD CEDULÍ ZÁKAZ SKLÁDKY se hromadí odpadky. Policie nemá páky, jak donutit vlastníka pozemku k odstranění nepořádku a toho, kdo sem vozí odpad, musí chytit při činu. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Černá skládka u Komorního Dvora za Františkovými Lázněmi nejen, že nezmizela, ale naopak na ní přibyla stavební suť, matrace, rozbitá lavice a další odpadky. Rovněž na jednom ze stromů přibyla cedule s nápisem zákaz skládky.
Když se zde před měsícem objevily psí ostatky, tvrdili františkolázeňští policisté, že bude muset majitel pozemku na své náklady nahromaděný nepořádek odstranit.

„Nemáme bohužel žádné páky, jak někoho donutit odstranit skládku,“ říká dnes velitel františkolázeňských policistů Vilém Šulcek. „A chytit někoho, jak na místo odkládá odpadky, je věcí náhody. I když už jsme zaznamenali podobný úspěch. Takového člověka skutečně musíme chytit přímo při činu,“ uvádí.
„Policisty posílám do Komorního Dvora hlídkovat, ale nemohou tam stát celý den. Pokud někoho chytíme, nebudeme to s ním řešit my v přestupkovém řízení, ale předáme jej životnímu prostředí. Zde mu hrozí vyšší sankce,“ dodává. „Pokud vím, patří to místo pozemkovému fondu. Soukromník si ohlídá, aby mu na jeho pozemek nikdo nic nedával,“ říká ještě Šulcek.

V ČR se nakládání s odpady řídí zákonem č. 185/2001 Sb. a místními vyhláškami. Paragraf 17, odstavec čtyři uvádí, že fzické osoby jsou povinny odkládat komunální odpad na místech k tomu určených, Za porušení zákona hrozí lidem pokuty. Jejich výši rovněž stanovuje zákon.
„Pro lidi je mnohem pohodlnější vyklopit odpadky na nějakém odlehlém místě než shánět a vymýšlet, co udělají například se stavební sutí,“ míní 31letý Cheban Pavel.

„A když tam jedou za tmy, v rychlosti to vyhodí a zase odjedou, mají po starostech. Pak se jen kolemjdoucí nestačí divit, co se tam všechno nachází. Podle mého to je ale nebezpečné. Když si kdokoliv cokoliv odloží v přírodě, nejen, že ji znečišťuje, ale také nám za chvíli nemusí zbývat žádná příroda. Všude se budou povalovat odpadky,“ říká.
„Tohle by asi měla hlídat městská policie, ne státní, ta se zabývá důležitějšími věcmi.“

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
4.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení