VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Františkových Lázní míří škola modelek

Františkovy Lázně - Rozhovor s Lenkou Křížovou, organizátorkou projektu Škola modelek

5.1.2009
SDÍLEJ:

Lenka KřížováFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Budoucí hvězdy světového modelingu uvidí Františkovy Lázně už v lednu. Po předchozích sedmi ročnících, které se odehrály na Strakonicku, sem míří známý projekt Škola modelek. Organizátorka tohoto kurzu, Lenka Křížová z Chebu, žádost Deníku o rozhovor neodmítla.

Škola modelek se v našem regionu, konkrétně ve Františkových Lázních, uskuteční od 24. do 31. ledna 2009. Je už mezi děvčaty o tuto akci zájem? Mohou se Františkolázeňští těšit na účast známých tváří z modelingu?
Ano. V současné době máme závazně přihlášeno skoro dvacítku děvčat a dva chlapce. Někteří z rodičů, ale tento kurz dali svým dětem jako vánoční dárek. Každý ročník je pod patronátem nějaké celebrity z módního světa. Ten letošní zaštiťuje známá a úspěšná miss z roku 1995 Monika Žídková, která zde bude s dívkami ubytována. V uvedeném týdnu se ve Františkových Lázních, ať v aquaforu, ve fitnesscentru či jen na ulici, potkáte s různými lidmi ze světa showbyznysu (modelkami, moderátory, herci, sportovci či zpěváky). Lektory, kteří zde budou vyučovat, jsou Jitka Kocurová, Lucie Koňaříková, Renata Langmannová….

Naší nejznámější žákyní je dnes zřejmě Linda Vojtová, která je (nejen díky naší škole, ale rovněž díky své píli a odhodlání) jednou z nejvíce vyhledávaných modelek v New Yorku.
Zná lektorka školy modelek Monika Žídková? Františkovy Lázně

Monika vyhrála v roce 1995 v Karlových Varech Miss a od té doby tu byla několikrát, ale Františkovy Lázně moc nezná. Proto se už moc těší.

Můžete čtenářům vysvětlil, co se skrývá pod pojmem Škola modelek?
Škola modelek je týdenním profesionálním kurzem, kde vyučují lektoři vše, co by každá dívka či žena měla ovládat. K tomu něco navíc potřebného ke vstupu do světa showbyznysu, ať pro roli moderátora, modelky a třeba hostesky. Program jsme se snažili naplnit zajímavými činnostmi a myslím si, že se nám daří každým rokem školu dále posouvat a že absolventkám máme co nabídnout.

Existuje nějaké speciální kritérium, které musejí uchazečky o tento kurz splňovat?
Nároky na uchazečku neklademe žádné. Nejde o soutěž miss. Na tomto kursu se dívky naučí zejména jak vystupovat na veřejnosti, základy chůze a moderování. Projdou proměnou vizážistky, fotoateliérem špičkového fotografa a naučí se základy, které potřebují pro účast na castingu. Pro nejlepší absolventky je připravena závěrečná módní show, kterou odchodí s profesionálními modelkami a miskami. Těm nejperspektivnějším modelkám nabízíme nafocení základního booku včetně zprostředkování kontaktů na bookery světoznámých agentur.

Prozradíte, jaká je situace ohledně účasti dívky z některého dětského domova v západních Čechách? Jedné z nich jste prý možnost této zkoušky a výzvy nabídli?
Ještě není rozhodnuto. Máme několik adeptek, které projevily zájem a mají i podporu vedení dětských domů. Musíme tak rozhodnout co nejdříve už vzhledem k náročné administrativě s tímto spojené.

Jaký Vy osobně máte vztah k modelingu a Františkovým Lázním?
Já jsem se v Chebu narodila a zde i vyrostla. Františkovy Lázně znám dobře. Chodím sem odpočívat, sportovat a nabírat energii. Nedá se nic dělat, přece jenom jsou to lázně a lidé jsou tu usměvaví, korzují a společně si užívají každé chvilky strávené tady. Když jsme se rozhodovali jaké město na pořádání školy modelek v Karlovarském kraji zvolit, tíhla jsem pořád k Františkovým Lázním. A také lektoři se do Františkových Lázní už moc těší. A modeling a já? Já sama jsem prošla školou modelek a musím říct, že mne v mnohém ovlivnila. Moje matka nebyla moc nadšená myšlenkou, že bych měla pracovat v modelingu, ale nic mi nerozmlouvala. Škola neslibuje žádné zázraky, ale děvčata si tu vytvoří celkový dojem o tom, co vše musíte znát a dělat v této branži. Víte modeling je práce jako každá jiná. Když ji chcete dělat dobře, tak si ze začátku musíte hodně odepřít. Když jste známnější a máte již vybudovanou pozici, pak si už můžete vybírat a občas říct i ne.⋌

Autor: Vladimír Kučera

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení