Život mladé ženy, která spolykala spoustu prášků, nejspíše zachránili františkolázeňští strážníci. Ženu na základě telefonického upozornění našli ležet v parku za autobusovou zastávkou Sady.

„Hlídka po telefonickém upozornění okamžitě vyrazila na udané místo. Strážník Vladislav Turek od dívky zjistil, že spolykala šest plat prášků – antidepresiv. Zhruba to bylo 60 pilulek,“ uvedl velitel františkolázeňské městské policie Jiří Šollar. Druhý člen hlídky Pavel Šimo okamžitě volal na pomoc Rychlou záchrannou službu. Zdravotní stav mladé ženy se ale rychle začal zhoršovat. Po chvilce upadla do bezvědomí. Přestala dýchat a strážníci jí nenahmatali ani puls na krční tepně. Okamžitě proto začali s první pomocí.

„Pavel Šimo zahájil masáž srdce a Vladislav Turek dýchání z úst do úst. Žena po chvilce opět nabyla vědomí a začala se strážníky komunikovat,“ dodal velitel městské policie. Hlídka se pak až do příjezdu sanitky snažila s devětadvacetiletou ženou stále mluvit, aby neupadla znovu do bezvědomí.
Záchranka dorazila na místo za osm minut. Mladou ženu předali strážníci zdravotníkům i s prázdnými platíčky od léků, které našli poházené kolem.
„Ženu jsme okamžitě transportovali na ARO chebské nemocnice,“ řekl Lukáš Hutta, mluvčí Záchranné služby Karlovarského kraje Lukáš Hutta.