Dvanáctiletí školáci si tak splnili svůj sen.

„Už máme asi deset přihlášených týmů,” řekl Honza.

Soutěž je bez omezení věku a přihlásit se může opravdu každý, kdo si chce zahrát. První ze série turnajů začíná už dnes, v sobotu 15. října na 3. základní škole v Chebu. Pokračování se bude konat každou první sobotu v měsíci, závěrečné boje o výhru se odehrají v hale Lokomotivy.

Hraje se ve dvou tělocvičnách, aby byl dodržen harmonogram, týmy budou v sestavě čtyři plus jeden a tři plus jeden, protože jedna z tělocvičen je menší. Týmy prostřídají obě tělocvičny.

„Letos máme jeden problém,” posteskl si Honza. „Minulý rok jsme měli alespoň malé sponzory, ale letos se nám zatím nepodařilo nikoho sehnat. Naše představa byla, že by velký sponzor zaštítil ligu svým jménem.”

To je tak trochu i výzva pro chebské firmy, které by chtěly školákům v jejich snaze pomoci.

Pocity chlapců z celé nové akce jsou smíšené. „Máme radost, ale zároveň se bojíme, jak to zvládneme. Ale snad bude všechno v pořádku a účastníkům se bude liga líbit,” řekl Milan.

„Hlavně to ze začátku vypadalo, že se přihlásí málo týmů, ale přicházejí další přihlášky, takže je sám se hrozně těším, i když se bojím,” dodal Honza. Rolí rozhodčích se letos ujmou trenéři či sami pořadatelé, když právě nebudou hrát.