Na podporu kulturních akcí rada města schválila poskytnout více než 1 700 000 Kč. „Mezi kulturními akcemi najdete oblíbené hudební koncerty, které pořádají organizace a spolky jako je například Hudba u Lesního pramene, vystoupení smíšeného pěveckého sboru Fontána, mezinárodní hudební festival LEBENDES GRENZLAND – ŽIVÉ POHRANIČÍ, vystoupení Folklorního souboru Marjánek nebo žáků Základní umělecké školy Fryderyka Chopina Mariánské Lázně,“ pokračuje PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.

Milovníci literatury a kina v nové sezoně v Mariánských Lázních se mohou těšit na akci Knižní Lázně nebo výstavu nazvanou Šolom Alejchem, Franz Kafka, Theodor Lessing a židovská komunita v Mariánských Lázních v 19. století. „Ta se chystá v městské knihovně. Dále pokračuje festival Letní kino, který měl obrovský úspěch v sezoně 2021, nebo 7. ročník Marienbad Film Festivalu,“ uvádí.

Ani tento rok nebudou chybět food festivaly. „Jeden z nejznámějších je Lázeňský Food Festival, který organizuje Andrea Sasková. Milovníci piva se také nebudou letos v Mariánských Lázních nudit, určitě pro ně bude zajímavá akce ,,S harmonikou na pivo“, kterou uspořádá místní pivovar Kronl, dále je čeká Kvíz u pivka, který organizuje Radka Korcová. Stejně jako v minulém roce, tak i v sezoně 2022 proběhne Den ukrajinské kultury, který pořádá společnost Ukrajinská iniciativa v České republice,“ dodává Sorokina.