Lidové umění je stále živé. Přesvědčit se o tom mohl každý, kdo navštívil od čtvrtka do neděle Mariánské Lázně. Konal se zde už třetí ročník folklorního festivalu Mariánský podzim.

„Součástí letošního festivalu byla také etnografická výstava v Anglikánské kapli,“ uvedl filip Hahn, jeden z organizátorů festivalu.
Pořadatelé připravili pro obyvatele a návštěvníky města lidovou podívanou, na které se podílelo deset různých souborů a skupin z Česka i ze zahraničí.
Největší zájem mezi veřejností byl tradičně o sobotní program, který nabídl bezplatnou podívanou na lidové zvyky po celém městě. Ne nadarmo nazývají pořadatelé tuto sérii vystoupení Roztančené ulice. Návštěvníci tak mají možnost shlédnout nejrůznější typy krojů a vystoupení.

Například v hudebním pavilonu Lesního pramene zaujal rusínský soubor Skejušan.
„Víte, většinou vidíte v řadách vystupujících hodně mladé tváře. Tady to byly spíše babičky a starší muži,“ poznamenal Jiří Mikeska z Mariánských Lázní. „Ale zpěv jim šel parádně,“ pochválil chomutovský soubor.

Největší ohlas mezi obecenstvem měla vystoupení, ve kterých účinkovaly děti.
„Člověk při tom také zavzpomíná na mládí,“ povzdechla si u kolonády při pohledu na vystoupení souboru Mikeš Jiřina Holubová z České Třebové, která tráví svou dovolenou v Mariánských Lázních.
„V sobotu jsem si ve městě nenechala nic ujít. Účinkující jsou vynikající a je nádherné babí léto. Navíc lázeňské parky jsou v tomto období asi nejkrásnější,“ rozplývala se.

Právě počasí a dobrou organizaci ocenila většina účastníků festivalu.
Lidové umění nebylo ale k vidění jen v Mariánských Lázních. Vystoupení se konala také v nedaleké obci Valy a v neděli i u Sadové kavárny ve Františkových Lázních.