Led diodová světla imitující proud vody již zdobí fontány v Mariánských Lázní.

„Na Mírovém a Goethově náměstí, je výzdoba dokončená,“ uvedl Daniel Javůrek, jednatel mariánskolázeňské společnosti Technický a dopravní servis (TDS), který městské fontány spravuje. „První instalaci si vzali na starosti technici z plzeňského Ateliéru Maur, společnosti, která výzdobu vyrobila.
Příští rok to zvládnou naši pracovníci sami,“ řekl Javůrek. Také je ozdobená i Zpívající fontána na kolonádě, kterou mají ve správě Léčebné Lázně Mariánské Lázně.

Z ozdobených fontán se sice místní radují, druhým dechem ale dodávají: „Bylo by dobré dát sem víc novějších ozdob,“ okomentovala vyzdobení lázeňských ulic Hana Mašková z Mariánských Lázní. „Připadá mi, že je to u nás takové smutné. Lázeňské město by přece mělo být slavnostní také na Vánoce.

Daniel Javůrek o prosbách občanů ví. „Nespokojenost s nedostatečnou vánoční výzdobou města vyjadřují i hoteliéři! TDS iniciuje, aby rozpočet města byl rozšířen o položku, z které by se financovala postupná obnova a rozšíření vánoční výzdoby města. V roce 2007 se mimořádně zakoupila moderní úsporná světelná výzdoba, která byla v roce 2008 variabilně použita jako slavnostní výzdoba k 200. výročí Mariánských Lázní. A letos z městských financí, které TDS ušetřila na opravách veřejného osvětlení se pořídila výzdoba fontán,“ podotkl. Přiznal, že samozřejmě závisí na finančních možnostech rozpočtu města. „A to je krásné a jako lázeňské si slavnostnější vánoční výzdobu zasluhuje,“ dodal.