Plastikoví modeláři ze západních Čech se v sobotu utkali v Mariánských Lázní na třetím ročníku soutěže O pohár starosty Mariánských Lázní. I přes nepřízeň počasí se na třetím ročníku, který se tentokrát konal v prostorách mariánskolázeňské radnice, sešlo nejvíce modelů i soutěžících.

„Návštěvníci si mohli prohlédnout na 250 nejrůznějších modelů různých měřítek. Akce se zúčastnilo sedm desítek modelářů z celých západních Čech,“ informoval Michael Kaplan, předseda mariánskolázeňského klubu plastikových modelářů, který soutěž organizoval. Své nadšení neskrýval ani starosta Mariánských Lázní, který předával cenu pro nejlepší model soutěže. Tím se stal model letadlové lodi USS Yorktown Jiřího Dvořáka.z Českých Budějovic.

„Tolik lidí jsem ještě v zasedací síni neviděl,“ pousmál se starosta Zdeněk Král. „Obdivuji práci všech modelářů. Jsem také rád, že se mezi nimi objevují i tváře dětí.“

Právě žákovské kategorie (děti do 13 let) byly obsazené poměrně slušně. Bohužel kadetů (14 až 18 let) bylo na soutěži mnohem méně. „Počítače a jiná akční zábava láká mládež mnohem více,“ povzdechl si Kaplan.

Už tradiční součástí mariánskolázeňské soutěže je bohatý doprovodný program. Tomu letošnímu vévodilo představení moderní deskové hry s miniaturami Flames of War a praktické ukázky RC modelů aut a letadel předváděné v prostorách mariánskolázeňské radnice.