Jeho osmnáctý ročník se konal na Myslivně u Chebu. „Účastní se ho přibližně 400 závodníků ze sedmi zemí světa. I když sedm zemí může znít jako relativně velký počet na chebské poměry, skutečnost je taková, že jsme zvyklí na větší počty. Někdy je to třeba i patnáct zemí,“ uvedl Kožený.

Soutěž probíhala ve dvou disciplínách: velkorážní pistole CZ 75 SP 07 a samopal vzor 58. Z něj se střílelo v poloze v kleče. „Je to soutěž tříčlenných družstev, ale vyhodnocují se i jednotlivci a střelba probíhá tak, že družstvo má deset minut, během kterých si musí všichni členové družstva prostřídat jednu zbraň. K ní mají tři zásobníky, ve kterém má každý soutěžící třináct ran. Do svého terče vystřelí všech třináct ran. Mezitím mu kolega s dalekohledem hlásí zásahy. Nejhorší tři rány se škrtají a počítá se deset nejlepších ran,“ vysvětlil Kožený princip střelby ze samopalu.

Střelnice sama je na pozemku města Cheb. To se také organizačně podílelo na střeleckých závodech.

„Obecně se v Chebu ví, že je tady střelnice a když se cokoliv stane a někde něco bouchne, jsou na vině zase ti střelci,“ dotkl se Kožený témata, které klub velmi trápí. „Máme trošku problém v tom, že střelnice není oplocená a ani to dost dobře není možné technicky realizovat,“ uvedl. „Jsme jediní legální, ale rozhodně ne většinoví uživatelé této střelnice,“ posteskl si. Jak ale dodal, ve spolupráci s městem by měla na přístupové cestě ke střelnici vyrůst závora, která by alespoň trochu ztížila neoprávněným uživatelům vstup. Cesta totiž vede asi 400 metrů lesem a málokomu se chce ji absolvovat i s vybavením pěšky. Klíč od závory bude mít jen správce střelnice.

Na střeleckých závodech bylo možné vidět také Stanislava Strmeně z Chebu. „Jsem zakládajícím členem střeleckého klubu,“ uvedl. „Střelectví je moje dlouhodobá záliba. Tyto závody se konají od roku 1990, kdy byl první ročník. Já jsem vstoupil do Avza v roce 1992 a od té doby se účastním pravidelně každý rok dvou závodů,“ řekl. „Musím přiznat, že už je to dlouho, co se mi povedlo vyhrát v jednotlivcích v pistoli, také jsme měli v družstvech nějaké úspěchy,“ dodal.