Dům dětí a mládeže Reneta v Žírovicích u Františkových Lázní se na dva týdny proměnil v pevnost Boyard. Čtyřiašedesát dětí se vžilo do role soutěžících, kteří hledají klíče a indicie vedoucí k tajemnému pokladu.

Přijely děti až z Karlovarska

„Jsou tady táborníci z Chebska, přímo ze Žírovic, ale i z okolí Karlových Varů,“ řekla hlavní vedoucí tábora Lenka Vítková z Ostrova. „Jsou rozdělené do šesti skupin po deseti až jedenácti členech, od nejmladších dívek a chlapců až po nejstarší.“

Pevnost Boyard

Až do poloviny táborového pobytu získávaly děti klíče, kterými si odemkly pokladnici uprostřed tábora. „Každý oddíl hledal jiný klíč. Když otevřely pokladnici, překvapil je tajný otec Fura, který jim každý večer dává nápovědy k hledání indicií. Díky nim najdou děti šest slov, za které získají heslo vedoucí k samotnému pokladu,“ vysvětlila princip hry.
„Jsem na táboře už potřetí,“ pochlubila se devítiletá Šárka Dvořáková z Chebu. „I předtím jsem byla tady,“ doplnila. Táborový pobyt se jí líbí: „Hrajeme hry a chodíme do lesa, bodují se nám chatky za pořádek a uklízení.“ Její spolubydlící Klára Lochmanová, šestiletá slečna z Chebu je na táboře poprvé. „Nejraději si tady kreslím nebo píšu dopisy mamce,“ řekla. „Hry mě moc baví. Třeba jsme si sami vařili gulášovku. My jsme s kamarádkami míchaly a ani se nám nic nepřipálilo,“ uvedla.

Program závisí také na počasí

Jak ještě dodala hlavní vedoucí, není tak složité zabavit šest desítek dětí. Zejména, když je připravený program. „Musíme ho samozřejmě přizpůsobovat aktuálnímu počasí,“ poznamenala. „Navíc jsem učitelka,“ doplnila.