„Je podzim a k vodě se již jít nedá, počasí také není zrovna nejlepší a tak nás napadlo uspořádat výlet do Karlových Varů,“ pověděla organizátorka akce Radka Hurtová. Sraz milovníků výletů byl již ve tři čtvrtě na sedm ráno na chebském nádraží.

Při cestě vlakem si děti prohlížely své vandrovníčky a vzpomínaly na místa, kde už byly. „Cestovní deníčky jsme vymysleli proto, aby si děti mohli zapisovat, která místa v České republice navštívili a aby si k těmto výletům vždy připsaly, jak se jim tam líbilo,“ řekla Radka Hurtová. První zastávkou výletu byla sklárna Moser. „Naše první kroky vedly do muzea. Caparti si prohlédli novou expozici v moderním interiéru. Měli možnost v muzeu spatřit historii, která mapuje více jak 150 let,“ uvedla Hurtová.

Nakonec všichni přítomní obdivovali i sklářskou huť. Školáci měli možnost vidět, jak se fouká sklo a domů si z této akce odnesli ozdobné předměty. Výlet pokračoval až k horkému Vřídlu, které vystřikuje až do výšky 12 metrů. Na závěr se děti vydaly lanovou dráhou na rozhlednu Dianu, která se nachází 556 metrů nad mořem. „Na výletě se mi velmi líbilo,“ pověděla malá Michaela Denková. „Zajímavá byla například sklárna.“