Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Kouzelný les je barevný

Cheb – Barevné větrníky, hliněné a barevné obličeje, jeskynní malby anebo hliněná hnízda ptáků. Nejen tyto artefakty zpestřily území kolem nejznámější chebské vyhlídky Egerwarte nad přehradou Skalka v Chebu.

28.6.2017
SDÍLEJ:

Díky školákům se část lesa u chebské vyhlídky Egerwarte stala místem, které je galerií v přírodě, a láká tak lidi k návštěvě. Je na co se dívat.Foto: Deník / Buriánek Jan

O to, aby území, které dlouhá léta leželo ladem, bylo pastvou pro oči, se postaralo 80 žáků všech chebských základních škol a německých základních škol. Úpravou části území se školáci zabývali téměř půl roku a název celé akce je Kouzelný les.

„Vznikla tu výtvarná díla ve stylu Land Art, to je umění, které vhodným způsobem doplňuje krajinu,“ řekla manažerka projektu z chebské radnice Pavla Sudimacová. Projekt realizovalo město Cheb ve spolupráci se sousedním německým městem Waldsassen.

Výtvarné objekty jsou rozmístěny v části zalesněného území nad přehradou Skalka mezi bývalou plovárnou a vyhlídkou Egerwarte.

Tomuto území se tak daří navracet charakter, jaký mělo v minulosti, kdy to byla oblíbená vycházková a výletní zóna. „V projektu bylo zapojeno na 80 dětí ve věku do 15 let z devíti subjektů z Chebu (základní školy, DDM Sova, ZUŠ a gymnázium) a ze dvou škol z Waldsassenu (Realschule a Mittelschule),“ informovala Pavla Sudimacová.

Cílem projektu bylo upevnit přátelské vztahy mezi dětmi z obou stran hranice při společné práci na výtvarně zaměřeném projektu a také se při společných setkáních seznámit s jazykem sousedů.

„Základní koncept Kouzelného lesa byl vytvořen díky vzájemné spolupráci škol, výtvarnice Etely Laňkové a zástupců obou měst. Veřejnost bude mít navíc možnost se s projektem seznámit také prostřednictvím malé doprovodné výstavy, která bude postupně přístupná ve foyer chebské a waldsassenské radnice, ve všech zapojených školách a také v infocentrech obou měst. Přímo v areálu jsou také nainstalovány dvě interaktivní informační cedule,“ dodala Pavla Sudimacová.

Projekt byl realizován za finanční podpory z programu Cíl EÚS (Evropská územní spolupráce) Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2014-2020, jehož správcem dispozičního fondu je EUREGIO EGRENSIS.

 

Autor: Jan Buriánek

28.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení