Akce se zúčastnili krasobruslaři nejen z Chebu, ale také Karlových Varů, Sokolova, Prahy, Chomutova, Mostu a mnoha dalších měst. Závod připravil spolek SK Kraso Cheb. Nejtěžší na celé akci je všechno připravit tak, aby celá akce klapla na jedničku.

„Za oddíl SK Kraso Cheb soutěžilo 12 děvčat a vedla si opravdu skvěle. Získala celkem 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Děvčatům moc gratulujeme a velký dík patří trenérkám Petře Lehocké a Kristýně Šimečkové, všem sponzorům a především městu Cheb a Karlovarskému kraji,“ uvedla místopředsedkyně klubu Markéta Hamplová.

„Tato akce se v Chebu koná pravidelně. Ti nejmenší krasobruslaři musí zvládnout takzvané prvky a následně se dostávají do vyšších kategorií, kde mají například skoky a věkově se pak rozdělují na Nováčky mladší až po nejstarší, kteří se označují jako Senioři nebo Adult,“ sdělila místopředsedkyně Kraso Cheb Markéta Hamplová.

Na soutěži se objevilo 140 dětí už od věku čtyř let. A co je na soutěži nejtěžší? „Organizace jako taková. Lidé, kteří závod připravují, musejí zajistit ceny, medaile, ubytování pro rozhodčí, zdravotní službu, fotografa. Musíme zajistit celý chod,“ podotkla Markéta Hamplová. Zájem o krasobruslení je velký a každým rokem se k této disciplíně hlásí mnoho lidí. „Odborná porota nakonec hodnotí technický blok, jako jsou skoky, piruety, kroky, a pak se hodnotí předvedení, jak přesně jedou a jak se umí sžít s hudbou,“ dodala Markéta Hamplová. Výsledky naleznete na webu Chebského deníku.

Celkové výsledky:

CVRČEK C1

1. Terezka Havránková, 5. Natálka Kubíková

PŘÍPRAVKA

11. Natálka Kubíková

CVRČEK C2

5. Markétka Draská, 10. Natálka Salvová

BENJAMIN B1

2. Markétka Žabková, 3. Adélka Foglarová

NEJMLADŠÍ ŽAČKY B

1. Esterka Pincová

MLADŠÍ ŽAČKY B

7. Barča Škardová, 8. Nikča Draská

ŽAČKY B

1. Kristýnka Hoang, 3. Lucka Pagáčová, 6. Anička Hoang

Zámek Kynžvart.
Zámek Kynžvart opět přichází s netradičními prohlídkami