Oslaví je se společnosti Akord Kvint Luby, která přišla s návrhem udělat celostátní soutěž. „Základní umělecká škola Járy Cimrmana ve Františkových Lázních má padesát let a třicet let oslaví společnost Akord Kvint z Lubů, která vyrábí smyčcové nástroje. Takže máme něco společného. Přišli s nápadem, že bychom mohli uspořádat celostátní soutěž pro smyčcové nástroje, to znamená pro housle, violu a violoncello a kontrabas,“ říká ředitelka základní umělecké školy Miroslava Pešková.

Celostátní soutěž vnímá jako velkou prestiž. Vedení školy muselo nejprve kontaktovat celostátní uměleckou radu základních uměleckých škol, a to se podařilo. „Do konce června se uskuteční krajská kola v jednotlivých kategoriích a z každého kraje by za jednotlivý nástroj měl být jeden vítěz,“ vysvětluje ředitelka Pešková.

Emoce, silné osudy, významné osobnosti. To nabízí výstava Paměť národa Karlovarského kraje.
OBRAZEM: Výstava Paměť národa Karlovarského kraje připomíná osudy našich krajanů

Konkurence je velká, ale žáci školy Járy Cimrmana jsou připraveni. „Z naší školy postoupila kontrabasistka, dvanáctiletá Viktorie Hrušková, která je pod vedením učitele a zástupce ředitelky Bohumila Polívky, mám z toho velkou radost“ dodává ředitelka.

Základní umělecká škola ve Františkových Lázních bude hostit padesát šest žáků, jejich učitele a korepetitory ze čtrnácti krajů. Soutěž se koná od 14. a vrcholí v sobotu 16. října.