V poledne si mohou všichni pochutnat na několika lidových teplých jídlech. Chebská restaurace a cukrárna Mlíčňák byla definitivně po ročním zkušebním provozu otevřena v červnu roku 1967. Každý den do provozovny zavítá kolem 500 lidí. Během oslav došlo na závěr dětských her a soutěží i na šlehačkovou válku.

„Náš rekord je kolem tisícovky platících zákazníků za den,“ sdělil Václav Moravec, předseda představenstva Briga a.s.

Kromě teplých jídel denně nabízí Mlíčňák čerstvé lahůdky a cukrářské výrobky, takřka všechny tyto produkty i sama společnost vyrábí.

„Samozřejmě neustále zařazujeme do sortimentu novinky, ale stěžejní část toho, co u nás zákazníci kupují, jsou tradiční výrobky, jak cukrářské a lahůdkářské, tak teplé kuchyně. Většina sortimentu se vyrábí stejnými technologickými postupy jako před 50 lety,“ informoval Václav Moravec.

Velkou změnou v historii Mlíčňáku bylo zavedení nabídky teplých jídel.

„Ta jsme začali nabízet už od roku 1993. V té době jsme začínali s prodejem pizzy. Od té doby se mnohé změnilo, dnes již pizzu vůbec nenabízíme, zato denně prodáme kolem 250 porcí, většinou tradičních českých teplých jídel,“ poznamenal Václav Moravec.
Zajímavostí stravovacího zařízení je, že část židlí, konkrétně červené židle, které se na prodejně stále používají, jsou tady už 50 let.

Oslavy v rámci 50. výročí otevření restaurace moderovali herci ze Západočeského divadla v Chebu. V bitvě padlo na zem sto šlehačkových dortů.