„Je to tradiční akce, kde se setkávají myslivci s veřejností a ukazují, jak myslivectví funguje. Nejmenší návštěvníci se například dozvěděli, co dávat zvířátkům do krmítka, ať už se jedná o ovoce nebo zeleninu. Další možností byla zastávka na střelnici, kde se střílí puškou na vyobrazená prasátka, ale tím dobrodružství nekončilo, protože byla možnost i lukostřelby, která není tak jednoduchá, jak vypadá. Veřejnost se seznámila s ohradníky, které chrání srnky před srážkou s autem, takže to byl takový průlet, jak to u myslivců chodí,“ říká knihovník a historik Muzea Františkovy Lázně Jiří Málek.

Smrt pohledem archeologie. To je jedinečná výstava, kterou můžete vidět v Muzeu Cheb. Unikáty ze záhrobí lze ještě shlédnout do ledna 2022.
Muzeum Cheb láká na výstavu, která se dotýká smrti

Jitrnice a klobásy nebyly zdaleka jediné tradiční speciality. „Jídla je vždy dostatek. Návštěvníci mohli ochutnávat i kroupovou polévku, zabijačkový guláš nebo také koleno. Nesmíme samozřejmě zapomenout na jelítka, a co se týká sladkého, nechyběly ani koláčky všeho druhu. Touto akcí ctíme svatého Huberta, který je patronem všem myslivců,“ dodává.

O hudební zážitek se postaralo deset lidových muzikantů a zpěváků ze skupiny Plzeňský Mls. Celá akce měla podporu myslivců ze Žírovic.