V minulých letech akci pořádal Klub českých turistů Mariánské Lázně. Některé poslední ročníky byly ale pro organizátory náročné. V roce 2018 se museli poprvé obejít bez zázemí u vysílací věže. „Měli jsme zde pronajaté prostory, které sloužily právě jako zázemí, ale pronájem nám skončil, tak hledáme jiné možnosti. Musíme to do budoucna nějak řešit,“ sdělila tehdy Deníku za organizátory Růžena Balatá s tím, že alespoň provizorně získali přístřeší u altánku s lavičkami.

Nový rok 2019 zase poznamenala nepřízeň počasí. Jindy zasněžená cesta na vrch se totiž proměnila v cestu blátivou, celý den pršelo, byla mlha a foukal vítr. „I přesto máme registrováno téměř sto lidí a dalších více než dvacet mohlo projít bez registrace,“ informovali v novoroční poledne 2019 organizátoři.

Letos se počasí povedlo, mrzlo a Podhoru pokryla vrstva sněhu. Z toho se radovaly převážně děti. Z vrcholu byl ale výhled omezený právě se tvořící mlhou. Každoročně od roku 2004 je součástí akce novoroční sbírka – Novoroční čtyřlístek. Sbírkou pomáhá Klub českých turistů hendikepovaným spoluobčanům. Letos sbírka probíhala také, ale s výraznými omezeními.

Při návratu z Podhory někteří zájemci využili možnost svezení se na saních tažených koněm po zasněžené louce nebo se projet na koni.