Klubové akce se účastnilo na patnáct fotografů s rozličnou technikou focení, od mobilů přes kompakty až po zrcadlovky. Fotilo se z ruky i ze stativu a snímky pak autoři sdíleli ve skupině na sociální síti, kde byla vyhlášená i soutěž o nejpovedenější snímek z Boheminia.

V Boheminiu fotografoval také Robert Moutelík. „I přes nepřízeň počasí, kdy pršelo, jsme si jistě focení všichni užili. Výhodou bylo minimum turistů. Bylo dost času na focení, dalo se více experimentovat s clonou, časem a vybírat si různé pohledy na samotné krásné miniatury,“ sdělil fotograf s tím, že účast ve fotoklubu mu dává i nová přátelství. „Také poznání příjemných a šikovných lidí, kteří sdílejí radost z focení s ostatními, výměnu zkušeností a objevování nádherných fotogenických míst,“ dodal.

Jednou ze zakládajících členek Pohody je Bohuslava Mayová. „Na akci v Boheminiu byla úžasná atmosféra, kde jsme si společné chvíle náramně užili. Kromě toho jsme měli možnost fotografovat na jednom z nejzajímavějších míst v Mariánských Lázních, miniatury jsou výzvou pro každého fotografa, obzvláště, když můžete fotit do pozdních hodin,“ poukázala a dodala, že se učí od ostatních členů.

„Jsem moc ráda za každou jejich povedenou fotečku, která je mi i inspirací. Ale hlavně mám obrovskou radost z toho, že po roce působení a díky snaze všech členů je u nás ve skupině opravdu pohoda, jak i název klubu napovídá. A to díky i Báře Plášilové, se kterou se střídáme v moderování každotýdenních foto soutěží. Myslím, že se dá říct, že jsme již všichni i přátelé, kteří se na sebe i těší.“

Vítězové a prvních deset míst ve fotografické soutěži:

1. místo - Bohuslava Mayová

2.místo - Robert Raček, Bohuslava Mayová

3.místo - Martin Silovský, Robert Moutelík

4. místo - Robert Moutelík, Bohuslava Mayová

5. místo - Bára Plašilová, Robert Raček, Eva Huláková, Robert Moutelík, Hana Rajdlová

6. místo - Martin Silovský, Josef Makrlík, Bára Plašilová, Jiří Vaníček, Bohuslava Mayová, Mária Cibová Bára Plašilová, Eva Huláková

7. místo - Petra Hammerlova, Edita Lhotáková Smejkalová, Robert Raček

8. místo - Milan Sláma, Robert Moutelík, Bára Plašilová

9. místo - Pavel Hrdlička, Josef Makrlík

10. místo - Drahomíra Repíková, Lubomír Zrna, Hana Rajdlová, Edita Lhotáková Smejkalová