VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkolázeňská základní škola má opravdový důvod k oslavám

Františkovy Lázně – Základní škola (ZŠ) ve Františkových Lázních může vesele slavit

1.12.2010
SDÍLEJ:

TAKÉ NOVÉ ŠATNY se žákům i pedagogům z františkolázeňské školy zamlouvají. Na snímku v popředí je ředitelka ZŠ Jiřina Fajfrová. Foto: Deník: Vladimír Kučera

V současné době dostává nový kabát (prochází historicky největší rekonstrukcí) a také si letos připomíná kulaté jubileum. S ředitelkou ZŠ Jiřinou Fajfrovou Deník hovořil nejen o stavebních úpravách.

Vašim školáků jste už vlastně oslavy svým způsobem osladili…
Ano, děti měly kvůli nezbytným stavebním pracem delší letní prázdniny. Ty trvaly od 14. června do 13. září.

Popíšete, jaké největší úpravy areál školy zažívá?
Kromě celkové rekonstrukce hlavní budovy a přístavby například vznikly v půdním prostoru odborné učebny výtvarné výchovy. Zbuduje se také třeba nová knihovna školy i posilovna pro pedagogy. Tělocvična bude mít tři základní části, které budou oddělitelné posuvnou stěnou.

Tímto způsobem může být nastavené i hřiště třeba na házenou, které odpovídá evropským parametrům. Takže se zde budou moci hrát i mezinárodní utkání. A hlavně se všichni moc těšíme na novou aulu.

Ta vyroste ve vnitřním prostoru, kde dříve bývalo dopravní hřiště. Má sloužit na setkávání s rodiči, ke třídním schůzkám, ke kulturním vystoupením žáků, pro přednášky i pro případná veřejná jednání městských zastupitelů. Do této haly se vejde 140 hostů. Lze ji využívat i pro pořádání koncertů a ostatních kulturních akcí. Celkově se do úprav našeho zařízení vloží přibližně 192 milionů korun, také včetně nezbytných terénních a parkových úprav okolí ZŠ i zbudování parkoviště pro rodiče i pro autobus před budovou.

Netrpí kvůli tříměsíčním prázdninám váš harmonogram probírané látky?
V mírném skluzu oproti létům minulým určitě jsme, ale není to nic dramatického. Těch pracovních dní jsme naštěstí zase tolik nezameškali. Naši učitelé jsou zodpovědní a pracovití i šikovní , takže deficit v pohodě doženou. Navíc třeba loni jsme měli čtrnáct dní chřipkové prázdniny a také jsme vše v pohodě dohnali.

Omezuje výuku čilý stavební ruch, který v některých částech ZŠ panuje?
Tak, vážné problémy nemáme. Největší nesnáze zažíváme při dopravě materiálu na stavbu v době, kdy děti směřují do přilehlé jídelny na oběd. To řešíme operativně. Jde hlavně o bezpečnost školáků. Většinou také stavebníci s hlučnějšími mechanismy pracují až po ukončení vyučování. Vše záleží na domluvě a zatím jsme se vždy domluvili.

Potvrdíte, že se nyní jedná o největší stavební úpravy v historii vaší školy?
Je to rozhodně nejrozsáhlejší rekonstrukce!

Výročí školy..?
Letos oslavujeme padesát let od otevření hlavní budovy areálu františkolázeňské ZŠ (na menších dobových snímcích z archivu školy). Kvůli rekonstrukci jsme nemohli okázale slavit právě v září. Ale je krásné, že při životním jubileu našeho zařízení dostává škola nový háv. V sobotu 4. prosince přichystáme ve školní jídelně takové posezení s bývalými i současnými kolegy, pozveme vedení města i ty, kteří ovlivňovali běh školy. A pro rodiče jsme připravili od 8 do 12 hodin Den otevřených dveří. Budou si moci prohlédnout upravenou školu.

Koho chcete v souvislosti s přestavbou školy nejvíc pochválit?
Určitě musím poděkovat vedení města, které se o rekonstrukci zasadilo, dodavatelské firmě i zaměstnancům ZŠ. Ti skvěle pomáhali při stěhování prostor. Také nemohu zapomenout na rodiče, kteří byli trpěliví a prodloužené prázdniny ratolestí zvládli. Vše se odehrálo bez incidentů.

Autor: Vladimír Kučera

1.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z Divadelního plesu.

OTÁZKA PRO: Simonu Liptákovou, mluvčí města Chebu

Česko zpívá koledy - náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu
15

FOTO: Koledy zněly v celých západních Čechách. Zpívalo na 21 tisíc lidí

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Žena nepřežila střet s autem, po silnici šla bez reflexních prvků

Cheb - Policisté prošetřují okolnosti vážné dopravní nehody, ke které došlo v úterý brzy ráno.

Silně opilá řidička jen se štěstím nepřejela muže, který uklouzl

Habartov – Pořádný kus štěstí měl v Habartově muž, který uklouzl na zledovatělé silnici. Blížilo se k němu totiž auto, které řídila silně opilá řidička.

Výtěžek z benefiční akce putuje do kočičích útulků

Karlovarský kraj - Vyrazte se kulturně obohatit a podat pomocnou ruku v už třetím ročníku předvánoční benefiční akce v karlovarském klubu Ratini.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT