Hostům i místním pomáhá v budově areálu Miláno Františkovy Lázně nedaleko známé sochy Františka. A už zde také vyhodnotili většinu přání hostů. Ta se překvapivě dost dotýkají cykloturistiky.

„Mohu uvést maximální zájem o takzvané cyklistické informace o městě i jeho okolí," potvrdila ředitelka infocentra Jana Krejsová. „Poskytujeme velký výběr map, propojení cyklostezek v oblasti celého Františkolázeňska, časté jsou dotazy na vhodné výlety do okolí a možnosti dopravního spojení a také velmi naléhavé dotazy na možnosti parkování ve městě. Nejprodávanějším sortimentem jsou kromě pohledů, turistických vizitek a známek především tematické mapy. Doslova velkým hitem je cyklomapa celého Karlovarského kraje, která je aktuální," usmívala se Krejsová.

Františkolázeňské infocentrum je hostům k dispozici denně od 9 do 17 hodin a o víkendech od 9 do 18 hodin.

„V současné době pověřená firma nahrává videozáběry atraktivních tras v okolí Františkových Lázní," uvedla Krejsová a upřesnila, že v jejich infocentru už opět rozšířili nabídku služeb. „Podařilo se nám získat do zápůjčky čtyři sportovní koloběžky pro dospělé. Poskytneme i ochranné pomůcky a balíček poslední záchrany, to kdyby někdo píchl, aby mohl dojet zpět k nám do infocentra. Zde se budou koloběžky zapůjčovat," potvrdila ředitelka infocentra Jana Krejsová. „Základní taxa za pronájem koloběžky bude 200 korun na čtyři hodiny. Pro rodiny chystáme i slevy. Poskytneme i výhodné vícedenní zápůjčky."